בן דרור ימיני
בן דרור ימיני צילום: חן גלילי

העיתונאי והפובליציסט בן דרור ימיני מותח ביקורת על מפכ''ל המשטרה רנ''צ קובי שבתאי והשר לביטחון פנים אמר בר לב שמתעלמים מהסיבות האמיתיות שהובילו לפרוץ המהומות בערים המעורבות.

ימיני כתב בעיתון ידיעות אחרונות: ''למה התפרעו אלפים בודדים מקרב ערביי ישראל בימי מבצע שומר החומות? בהתחלה שמענו את השר לביטחון הפנים, עמר בר־לב, שתלה את התפרצות האלימות ב'הזנחה והתעלמות מאזרחי ישראל הערבים'. אלה הבלים, משום שהעשור החולף היה עשור של השקעות במגזר הערבי".

ימיני מספר כי מפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, "הפך לעובד סוציאלי" וקבע שהפרעות בחודש מאי היו כתוצאה מ'אי־שיוויון מתרחב וגידול בשסעים בחברה'. ''לפי המפכ"ל בחודש מאי לא היו לנו כאן פרעות לאומניות לאות הזדהות עם חמאס, אלא פעילי צדק חברתי שיצאו לרחובות".

בן ימיני תוקף את בר לב ושבתאי שלדבריו נדבקו במחלת התקינות הפוליטית. "אסור, פשוט אסור, לומר את האמת. על הסתה. על שנאה. על הטפה של אימאמים. על תרבות פטריארכלית. על כל דאלים גבר. במקום להעניק תמיכה לרוב הערבים בארץ שלא השתתפו במעשי האלימות ולא תומכים באלימות והם קורבנותיה העיקריים - שני הקודקודים הללו מעניקים תירוצים, על סף ההצדקות, למיעוט העברייני, הלאומני והאלים.

"אם אלה שני האנשים שאמורים להתמודד עם האלימות במגזר הערבי - מצבנו עגום. ואם כך מתכוננים להתפרעויות עתידיות, יש סיבות לדאגה", כך בן דרור ימיני.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו