קופנהגן
קופנהגן צילום: רויטרס

מהי העיר הבטוחה ביותר בעולם? על פי המדד הדו-שנתי של המגזין "אקונומיסט" בירת דנמרק קופנהגן היא העיר בה תחושו הכי בטוחים אם אתם מטיילים בעולם.

ה"אקונומיסט" מפרסם מדי שנתיים את הדירוג של הערים הבטוחות בעולם על פי מספר קטגוריות שונות ובהן ביטחון אישי, בטיחות רפואית, תשתיות, ביטחון סביבתי, אבטחה דיגיטלית ועוד. על פי המדד לשנת 2021 קופנהגן זכתה לציון הממוצע של 82.4 נקודות, כאשר מיד אחריה טורונטו הקנדית עם ציון של 82.2 נקודות. במקום השלישי ברשימת הערים הבטוחות בעולם נמצאת סינגפור עם 80.7 ובמקום הרביעי סידני האוסטרלית עם 80.1.

את החמישייה הראשונה של 60 הערים הבטוחות בעולם סוגרת טוקיו בירת יפן עם ציון עגול של 80 נקודות. לאחר מכן נמצאות עוד בעשירייה הראשונה אמסטרדם במקום השישי, כאשר אחריה וולינגטון בניו זילנד, הונג קונג, מלבורן באוסטרליה ושטוקהולם השבדית.

קופנהגן ביצעה זינוק מרשים מהדירוג הקודם בשנת 2019, אז דורגה במקום השמיני בלבד, ולדברי המדרגים הזינוק התרחש בזכות הקפדה גבוהה על ביטחון סביבתי ואישי, שהשתפר בצורה משמעותית בשנתיים האחרונות. "גורם מרכזי שהופך את קופנהגן לעיר בטוחה כל כך הוא שיעור הפשיעה הנמוך שלה, כרגע ברמה הנמוכה ביותר מזה יותר מעשור.

קופנהגן מתאפיינת גם בלכידות חברתית רבה ובפער של עושר נמוך יחסית. זו עיר מעורבת שבה גם עוזרת הניקיון וגם המנכ"ל נפגשים אחד עם השני בסופרמרקט המקומי וילדיהם נמצאים באותו בית ספר. זוהי אחת מאבני היסוד של התרבות הדנית, והיא תורמת רבות לרמות האמון והבטיחות הגבוהות שאנו מרוויחים מהן", אמר ראש עיריית קופנהגן, לארס וייס, ל"אקונומיסט".

ומהן הערים הכי פחות בטוחות ברשימת 60 הערים של ה"אקונומיסט"? את הרשימה סוגרת העיר ינגון במיאנמר עם ציון נמוך במיוחד של 39.5 נקודות בלבד. לפניה במקום ה-59 נמצאת קראצ'י בפקיסטן עם ציון של 39.7 נקודות, וקראקס בירת ונצואלה עם 40.5 נקודות. עוד ברשימת המדינות הפחות בטוחות בעולם על פי ה"אקונומיסט" נמצאת קהיר במקום ה-57, כאשר לפניה נמצאת לאגוס בניגריה, וקזבלנקה ממרוקו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו