בהר הרצל בירושלים נערך הבוקר (ראשון) טקס האזכרה לחללי מלחמת יום הכיפורים במלאת 48 שנים למלחמה, במעמד נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג, ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הביטחון בני גנץ והשר לביטחון הפנים עמר בר-לב.

בנט אמר בטקס: "גם היום, 48 שנים אחרי, אין לנו יסודות חשובים יותר מאלו: אחדותנו וערבותנו אחד לשני. למדנו זאת במלחמת יום הכיפורים ואנחנו נוכחים בכך בכל יום מחדש.

''גם מה שקרה הבוקר, כשכוחות הביטחון השלימו את לכידת ששת המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע, זו דוגמא טובה, קטנה אמנם, לתופעה שעליה דיברתי עכשיו: הבריחה עצמה היא תקלה חמורה – מודיעינית, מבצעית ומערכתית. אבל מרגע שיש תקלה, קודם כל מתגייסים, ביחד. בשלב הראשון – מול האויב, על מנת להשיב את ההרתעה, ואחר כך לתקן פנימה את מה שצריך, ויש מה לתקן", הוסיף ראש הממשלה.

נשיא המדינה יצחק הרצוג אמר כי "גם בימים אלה, לא ינום ולא ישן שומר ישראל. כוחות הביטחון אינם שוקטים ופועלים כל העת בשמירה על אזרחי ישראל. כאן המקום גם להודות לכוחותינו כולם, על התעוזה, הנחישות והיצירתיות בלכידת המחבלים".

שר הביטחון בני גנץ התייחס למעצר המחבלים שנמלטו מהכלא: "את חשיבות הכוחות שבשטח והעליונות המודיעינית, מימשנו הלילה במבצע המעצר של המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע על ידי צה"ל, השב"כ והימ"מ. אני מבקש לשבח את כל הכוחות שפעלו ועדיין פועלים על ביצוע מדויק ומקצועי, רוח הלחימה ונחישות הפעולה לאורך כל השבועות האחרונים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו