ח"כ ישראל כ"ץ ויוסי דגן בהר ברכה
ח"כ ישראל כ"ץ ויוסי דגן בהר ברכה צילום: אסתר אלוש, דוברות מועצת שומרון

ח"כ ישראל כ"ץ מהליכוד, הגיע הבוקר (ראשון) לסיור בשומרון במהלכו הוצגו לו תוכניות הבנייה ביישוב הר ברכה ותנופת הבנייה בשנים האחרונות. ראש מועצת שומרון יוסי דגן הודה לכ"ץ על תמיכתו התמידית בשומרון וקרא לו להמשיך ולעזור לקידום האינטרס הלאומי בפיתוח השומרון.

השר לשעבר התייחס בדבריו לחשיבות קידום הבנייה בשומרון ואמר, "אני ממש מאושר לראות כל הזמן את ההתקדמות של ההתיישבות בהר ברכה המסמנת את ההתקדמות של כל ההתיישבות ביהודה ושומרון".

"באתי לחזק וללוות אתכם בעז"ה, עד שכל הישובים והערים יצאו מחוזקים ומאוכלסים. ההתיישבות מגינה על כל מדינת ישראל ונותנת לה את העומק ואת הצידוק האידיאולוגי להימצאות שלנו פה בארץ ישראל", הוסיף כ"ץ.

דגן התייחס למיעוט אישורי הבנייה מצד הממשלה החדשה. "לנו יש חזון ברור - מיליון תושבים בשומרון. השלב הראשון הוא בשטח. יש פה מיליוני דונמים, שאליהם ניתן להביא מיליוני אנשים. זה לא רק הפיתרון הערכי והציוני, המהווה ערך ביטחוני בשביל מדינת ישראל במניעת הקמת מדינת טרור מול ערי המרכז, אלא גם פיתרון רציני למאבק בהורדת מחירי הדיור".

"אני רוצה לומר בצורה ברורה: אנחנו בכל ממשלה שהייתה, בכל ממשלה שקיימת, ובכל ממשלה שתהיה ניאבק למען תנופת הבנייה ביהודה ושומרון. אנחנו מצפים מממשלת ישראל להגדיל את הבנייה כאן ולהביא לתנופת בנייה ואם צריך ניאבק על כך בכל הכוח", הוסיף דגן.

כ"ץ התייחס גם הוא להתנהלות הממשלה החדשה כלפי ההתיישבות. "אני מאחל לחזרת הליכוד לשלטון על מנת שנמשיך לחזק את ההתיישבות. עדיף שמפלגה כמו הליכוד שמאמינה בהתיישבות בארץ ישראל תיתן גיבוי לתהליך מבית. אפשר לממש את החזון שלנו לבנייה בהתיישבות על ידי חזרת השלטון של הליכוד והמחנה הלאומי ואני מקווה שזה יקרה בקרוב".

דגן סיכם, "אנחנו מייצגים כאן את עם ישראל כולו ולא רק את תושבי השומרון, ועם ישראל כולו מצפה שלב הארץ יבנה. זה המקום שעם ישראל רוצה וצריך לבוא אליו. ומחירי הדיור במרכז גם דוחפים לכך. אני אישית כחבר ליכוד וכפעיל בליכוד אעשה הכל יחד עם חברי בכדי להביא לממשלה לאומית של הליכוד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו