איתן בירן ששרד מהאסון (מימין למטה)
איתן בירן ששרד מהאסון (מימין למטה)צילום: פייסבוק

אתי פלג, סבתו של הילד איתן בירן ששרד לבדו את אסון הרכבל באיטליה, שוחחה עם חדשות 12 על המאבק שמתנהל סביבו בימים האחרונים אחרי שסבו הביא אותו לישראל.

"אנחנו נערכים בכל האמצעים שיידרשו כדי שאיתן יישאר כאן בישראל, כיהודי, בבית ספר ישראלי וסביבה ישראלית ועם המשפחה החמה והאוהבת שהוא מכיר מאז שנולד".

לדבריה הילד בן השש מרוצה מאוד בישראל. "כרגע הוא מבלה רק עם בני המשפחה, עשינו ארוחת שבת יחד והוא עטוף באהבה ובשמחה. יש לנו אישור מעיריית ת"א לרשום אותו לבית ספר 'ארזים', כולם מחכים לו".

פלג סיפרה כי היא מודעת לאפשרות שהמאבק המשפטי יסתיים בכך שהילד יוחזר לאפוטרופוסית שלו באיטליה. "אני מקווה שבסוף היום, גם בתי המשפט בישראל יבינו שמה שיהיה טוב לאיתן זה מה שיהיה. נכבד את ההחלטה של בית המשפט. מה שחשוב זה מה שאיתן רוצה. חוץ מזה - שום דבר לא מעניין".

"מהרגע שחזר לכאן הוא מאושר בצורה בלתי רגילה. זה העולם שלו כבר 6 שנים. למה אתם חושבים שההורים שלו הגיעו לכאן כל כך הרבה? כי זו המשפחה החמה והאוהבת, לעומת המשפחה באיטליה שנפגשה איתו מקסימום פעם בשבוע. היו גם חודשים שלמים שהמשפחות לא נפגשו. כשהייתי לוקחת את איתן הוא היה מתחנן ובוכה כשהיה צריך להחזיר אותו", סיכמה.