כריס רוק
כריס רוק צילום: רויטרס

השחקן והקומיקאי האמריקאי המפורסם כריס רוק חלה בקורונה, ועודד את מיליוני עוקביו ברשתות החברתיות להתחסן נגד המחלה.

בפוסט שהעלה בחשבון הטוויטר שלו כתב רוק ל-5.2 מיליון עוקביו ברשת החברתית כי "היי חברים, רק עכשיו גיליתי שיש לי קורונה. האמינו לי שאתם לא רוצים את זה. לכו להתחסן!". הוא לא עדכן על מצבו הרפואי והאם חלה בצורה קשה או קלה.

בחודש מאי האחרון התראיין רוק, הנחשב לאחר הקומיקאים המפורסמים והפופולריים בארה"ב, בתוכנית אירוח בה סיפר כי התחסן בעצמו בחיסון של חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון ואף התבדח כי ניצל את מעמדו כקומיקאי מפורסם "על מנת לדלג על התור".

בממשל ביידן מקווים כי העובדה שהקומיקאי המפורסם עודד את מעריציו להתחסן נגד הקורונה תסייע להגביר את מבצע החיסונים המתנהל בימים אלו. רוק הוא לא הסלבריטאי היחיד בארה"ב שנדבק בקורונה למרות העובדה כי התחסן, אולם על פי נתונים שפרסם המרכז האמריקאי לבקרת מחלות ומניעתן בתחילת חודש ספטמבר, חולים שנדבקו בקורונה ללא שהתחסנו נמצאים בסיכון מוגבר לסבול ממחלה קשה ואף להתאשפז, כאשר ההערכה היא כי הסיכון שלהם למות מהמחלה הוא פי 11 מאשר אנשים שהתחסנו ונדבקו, והסיכון לאשפוז הוא פי עשרה מהמחוסנים.

לאחר הודעתו כי נדבק במחלה, שיגרו סלבריטאים רבים בארה"ב איחולי החלמה מהירה לרוק. "אנא עבור מחלה קלה ומתונה, והחלם במהירות. אנחנו זקוקים לך", כתב לו מפיק הסדרה "סיינפלד", לארי צ'ארלס.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו