אל"מ אלי סוחוליצקי
אל"מ אלי סוחוליצקי צילום: דובר צה"ל

אלוף-משנה אלי סוחוליצקי נכנס לתפקיד מפקד בסיס אשדוד של זרוע הים במקומו של אלוף-משנה אמיר גוטמן, אשר כיהן בתפקיד זה בשנתיים האחרונות.

טקס חילופי המפקדים נערך אמש (א'), בבסיס אשדוד בראשות מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה ובהשתתפות מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

מפקד זרוע הים האלוף סלמה: ״זו זירה דינמית המצריכה מהלכים נבונים מצד הפיקוד הצעיר והבכיר, זו זירה בה כל אחד ואחת משפיע על התוצאות - להן משמעות והשלכות מהרמה הטקטית ועד הרמה האסטרטגית של מדינת ישראל.

''אמיר, פיקדת על הזירה בחוכמה, תעוזה ובשותפות עם כלל גופי הביטחון - ובראשם לוחמי פיקוד הדרום. בשיאה של תקופת הפיקוד ניהלת מערכה עצימה, מבצע ׳שומר החומות׳ - בה פעלנו בתנופה התקפית לצד הגנת ברזל. עשית זאת באופן מעורר הערכה, תוך השקעה יוצאת דופן, הפיקוד על הזירה המורכבת מצריך ערנות מתמדת, לילות רבים ללא שינה, הבנת פרטים קטנים מחד, ומאידך התמצאות בתמונה הרחבה והכוללת''.

מפקד הזרוע פנה למפקד הבסיס הנכנס: ''אלי, אתה האיש הנכון להובלת הזירה המתעתעת הזו, בה באמת הבלתי צפוי - הוא הצפוי. מהיכרותי איתך, אני משוכנע כי יש בידך הכלים הנכונים לנהג את הספינה בתבונה ובאומץ״.

מפקד בסיס אשדוד היוצא, אלוף-משנה אמיר גוטמן: ״בשנתיים האחרונות ניצבנו בפני אתגרים רבים, החוט המקשר בין המערכה ב'חגורה שחורה', סיכולי הברחות ימיות, הקורונה ומבצע ׳שומר החומות׳ נשען על תכונות בסיסיות שלנו כצבא, כזרוע וכיחידה. החתירה למגע, הדרישה מעצמינו לנצח בכל מגע ובכל עימות יחד עם יכולת להשתנות בצורה מהירה היא הבסיס ליכולת התמודדות עם האתגרים המשתנים ללא הרף. סוחו ידידי - אתה האדם המתאים ביותר, בעל הכישורים הנכונים למלא תפקיד מורכב זה. בזכות ניסיונך בזירה יחד עם התכונות הנדרשות של הובלת אנשים, חתירה למגע ויכולת להשתנות. אין לי ספק כי תוביל את הזירה להצלחה בכל עימות לו תידרש".

מפקד בסיס אשדוד הנכנס, אלוף-משנה אלי סוחוליצקי: ״אני מתחייב בפניכם אנשי הזירה, לשאת באחריות ולהגן על הגבול הימי, תוך שמירה על כבוד האדם, במסירות והפעלת שיקול דעת. אפעל כדי לשמור על השקט מהים, ולהיות דרוך למלחמה בכל יום נתון. אני מודה על האמון שניתן לי, ואעשה כמיטב יכולתי לעמוד במשימות שינתנו לי. אמיר הנהיג את הזירה בעוצמת מיוחדת - מבצעית ואנושית גם יחד. בגישתו הצנועה והאסרטיבית פיקד והגן על תושבי הדרום מהים וגם במבצעי 'חגורה שחורה' ו'שומר החומות'".