הרב דוד סתיו, רבה של שהם ויו"ר ארגון רבני צהר מסביר בערוץ 7 את פסק ההלכה שלו לגבי שינה בסוכה במקום סכנה בערים מעורבות.

"סוכה, שהלינה בתוכה עלולה לגרום למצב של סכנה, כי פורעים יכולים להתנפל ולהרוס או חלילה לפגוע בנשק חם, מוטב שלא לישון בה", אומר הרב סתיו.

לדבריו, "זו מציאות מורכבת וברכת חזק ואמץ לאחינו ואחיותינו בכל היישובים המעורבים, שחלק מהם נתונים להתקפות ומתקפות מצד פורעים שאינם יהודים. קודם כל אני רוצה לאחל להם חג בטוח ושקט".

על מצוות הסוכה אומר הרב, "יש שתי מצוות שאדם נכנס אליהן בכל הגוף שלו: מצוות יישוב ארץ ישראל ומצוות הסוכה. אוכלים בסוכה, ישנים בסוכה, נמצאים בכל הרבדים של אישיות האדם בעולם אחר. זו קריאה לכולנו: כמו שהישיבה בארץ ישראל היא לא סתם מצווה, אלא מעצבת אדם, כך גם הישיבה בסוכה נותנת לנו אנרגיה אדירה של חיים בצל השכינה. יש לנו הזדמנות נדירה של שבעה ימים לצאת מהמבצרים שלנו אל עולם שבו אנחנו יכולים להרגיש יותר קרובים ושום מסך לא מפריד בינינו לבין הקב"ה".

הרב סתיו קורא להגיע מתוך הייחודיות של חג הסוכות לאחדות בעם. "כולנו ראויים לשבת בסוכה אחת. כשהיו ענני כבוד, לא היה ענן לציבור הזה וענן למפלגה האחרת. היה ענן אחד לכולם. האתגר הזה מזמין ומחייב אותנו לראות איך אנחנו יושבים בסוכה עם אנשים אחרים".

עם זאת לדבריו, האחדות צריכה להגיע מתוך הבנת המקום הפרטי. "יש הבדל גדול בין לטשטש ולהיות עוין. בארבעת המינים - בלי ערבה - הם יהיו פסולים. זה לא אומר שהאתרוג צריך להיות ערבה, אבל הוא צריך להבין שאם יהיה כאן לבד - אין לו קיום. נכון, אתרוג הוא לא ערבה וצריך לשמור על ייחודו, אבל הוא צריך להבטיח שגם הערבה תרגיש בנוח".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו