נתניהו ולפיד
נתניהו ולפיד צילום: Noam Revkin Fenton/FLASH90

מפלגת הליכוד הגיבה לטענת שר החוץ יאיר לפיד לפיהן ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו הביא לשפל את יחסי ישראל והמפלגה הדמוקרטית.

לפיד אמר את הדברים בעקבות הודעת הדמוקרטים כי לא יכלילו בהצעת התקציב שתעלה לדיון בקונגרס סיוע בסך מיליארד דולרים לרכישת מיירטים למערכת כיפת ברזל.

בליכוד אמרו כי "הטענה של לפיד ביחס לראש הממשלה לשעבר נתניהו והדמוקרטים חושפת שוב את בורותו המדהימה. רה"מ לשעבר נתניהו היה זה שסיכם עם הממשל הדמוקרטי של אובמה על תוכנית הסיוע הבטחוני האמריקני הגדול ביותר שניתן אי פעם למדינת ישראל בסך 38 מיליארד דולר. נתניהו נפגש עם מאות חברי קונגרס דמוקרטים ורתם אותם לטובת תמיכה זו ובאינטרסים של ישראל ובראשם הביטחון".

עוד ציינו כי "בתקופת נתניהו ישראל מעולם לא כשלה בהצבעה בקונגרס, כולל תחת ממשלים דמוקרטים. ההזנחה של בנט ולפיד זועקת לשמים בייחוד לאור העובדה שהנשיא ביידן הוא ידיד נאמן של ישראל. אם לבנט וללפיד הייתה הבנה של הזירה האמריקנית ויכולת פעולה בה כמו שהייתה לראש הממשלה נתניהו הבעיה הזאת כלל לא הייתה עולה".

"על מנת לכסות על ערוותם המדינית של בנט ולפיד הם מאשימים אחרים בכישלון ההצבעה בקונגרס. הם צריכים להאשים רק את עצמם. בנט ולפיד - אפס בקורונה, אפס בכלכלה, אפס בביטחון ואפס במדיניות חוץ", לשון תגובת הליכוד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו