עזרי טובי
עזרי טוביצילום: באדיבות המצולם

"פעם הייתי נוסע לאולפן מיוחד ומשלם אלפי שקלים כדי להפיק סרטון עם מסך ירוק", משתף אותנו עזרי טובי שהפיק כבר עשרות סרטוני הסברה וירליים ברשת, "היום אני מפיק את הסרטונים האלו מהמשרד ועם הסמארטפון שלי בלבד".

טובי, אב לחמישה ותושב יצהר המוכר ברשתות החברתיות כמי שייסד את ארגון ההסברה 'בומרנג' המתמחה בהפקת סרטונים לזכותה של מדינת ישראל, מעיד על עצמו שמעולם לא למד באופן מסודר את מקצוע הפקת הסרטונים.

"מה שהוביל אותי לאורך כל הדרך זה הצורך. הבנתי את הצורך העצום בלספר את הסיפור של מדינת ישראל והחלטתי שאין ברירה ואני חייב ללמד את עצמי איך להפיק סרטונים בסמארטפון שלי", אומר טובי.

"הצורך והלימוד העצמי הפכו ליתרון הכי גדול שלי" מסביר טובי, "כל הידע והניסיון שלי מגיעים מהשטח. מה שעובד לקחתי ומה שלא שחררתי".

טובי טוען שבשנים האחרונות ישנה מהפכה של ממש בתחום ושבעוד כמה שנים כולם ידעו להפיק תכנים איכותיים מהסמארטפון שלהם, "הטכנולוגיה המתקדמת של היום הפכה את התחום הזה לנגיש מאי פעם. ואם פעם הפקת סרטון הייתה נחלתם של בעלי מקצוע בלבד היום, כל אחד יכול. בעזרת כמה שיעורים דיגיטליים, כל בעל סמארטפון יכול להפוך לצלם ועורך מקצועי של ממש".

את הידע המקצועי שצבר, הוא אורז כעת לקורס דיגיטלי שיכול להזניק עסקים, רעיונות, ויוזמות חברתיות, "העולם היום מדבר בשפת הווידאו ואנחנו חייבים להכיר את השפה הזאת ולהשתמש בה לטובתנו".

לדבריו גם בעלי עסקים כבר מבינים שסרטוני התדמית של פעם כבר לא אפקטיביים בעולם התקשורתי של ימינו. "פעם בעלי עסקים היו משקיעים הרבה זמן וכסף בהפקת סרטון תדמית אבל היום הם כבר מבינים שזה כסף וזמן שהולך לאבדון, השקעה שלא מניבה, ושהדרך היחידה לשווק עסק היא על ידי פיתוח היכולת העצמית שלנו לספר את הסיפור ולקדם את העסק שלנו בעצמנו ובאופן תמידי, רציף ומעניין. כי אף אחד לא יעשה את זה יותר טוב מאתנו".

הייחודית של התהליך לדבריו היא שסוף סוף בעלי עסקים יכולים לשווק את עצמם וגם ליהנות תוך כדי התהליך – "היכולת לבטא את עצמך בסרטון מולידה תחושה נפלאה. תוך שבועיים אנשים מפיקים סרטונים שהם מעולם לא האמינו שיהיו ואני רווה נחת מלראות את קפיצת המדרגה שהם חווים ולקרוא את הודעות התודה שהם שולחים".

הקורס הבא של עזרי יוצא לדרך בעוד כשבוע וחצי. לפרטים נוספים והרשמה לקורס לחצו כאן.

ליצירת קשר ובירורים נוספים: עזרי 053-2449705