פתרון למצוקת הדיור?
פתרון למצוקת הדיור? צילום: iStock

בסוכות כולנו עוזבים את הבתים הרגילים שלנו ועוברים לדירות ארעי, אבל יש כאלו שמעדיפים לגור כל השנה בדירות ארעי. ריכזנו עבורכם את הדירות הקטנות ביותר בעולם שיגרמו לכם להעריך מחדש את הבית הגדול שלכם.

הבית הצר בעולם

מה עושים ברווח של 152 ס"מ בין שתי בתים? בונים עוד בית כמובן. האדריכל הפולני ג'ייקוב שצ'צ'ני הצליח לדחוס את הבית הצר ביותר בעולם בין שני בניינים כמעט צמודים. ההשראה לבית היו סיפוריו הקצרים של הסופר אתגר קרת שלמרות אורכם הם עדיין מצליחים להכיל סיפור שלם. הבית, שזכה לכינוי בית קרת, מתפרס לשטח של 152 ס"מ על 92 ס"מ בלבד, אבל הוא עדיין מכיל את כל המוצרים הנדרשים למגורים. למשך תקופה קצרה גם אתגר קרת בעצמו גר שם- עד שהעדיף לחזור לגור בבית בגודל אמיתי.

הבית המתקפל

הייתם רוצים לקחת אתכם את הבית לטיולי שטח? מסתבר שזה אפשרי. הבית המתקפל יאפשר לכם להקים לכם בית מלון פרטי בכל מקום שתרצו תוך שלוש שעות בלבד. בניגוד לבתים האחרים ברשימה, הבית הנוכחי הוא דווקא יחסית גדול ומיועד למי שרוצה לטייל במקומות רחוקים בלי לסחוב את כל הבית על הגב. במידה ואתם חושבים לקנות- כדאי לזכור שצריך מנוף מתאים בשביל להקים ולפרק את הבית בכל פעם מחדש, אז אם אתם בעניין מומלץ לקחת אתכם לטיול גם מנופאי עם ציוד מתאים.

לגור בתוך קופסא

הSeelenkiste או קופסת הנפש בעברית הוא כינוי לבית קטן במיוחד שנועד להיות "בית מחסה" למי שרוצה לברוח ממתחי היום יום. הבית הקטן, בנוי משתי קומות עשויות עץ ומתאים במיוחד לשהייה בטבע. למבנה אין חלונות מובנים אבל הגג נפתח בקלות ויכול להפוך את החדר העליון למרפסת מרגיעה במיוחד- אם כי לא נראה שכדאי לגור בו בחורפים גשומים במיוחד.

לנסוע עם הבית

פאול אלקינס הוא מעצב וממציא שאוהב לחיות בצורה "מינימליסטית ופשוטה" כהגדרתו. לטיולים שלו פאול אוהב לקחת את האופניים המיוחדים שבנה שיכולים להפוך בקלות לבית. לאופניים מחובר קראוון קטן עם שטח מנוצל היטב שפאול נוהג לאכול ולישון בו במהלך היום. הבית הנייד כולל גם שירותים, מיטה עם מכסה שקוף בשביל לראות את הכוכבים ואפילו מקלחת קטנה. למרות היעילות של הבית, ככל הנראה תצטרכו להיות ממש בכושר בשביל לנסוע איתו לטיולי אופניים ארוכים.

המלך בארמון החול

מה עושה מי שרוצה לגור ליד חוף הים אבל אין לו כסף לשלם על השכירות? בונה לעצמו ארמון חול. מרסיו מטוליאס חי בתוך ארמון חול בגודל של 3 מ"ר בלבד אותו הוא משפץ באופן קבוע. מרסיו הכתיר את עצמו כמלך החוף והוא אף מסתובב עם כתר מתאים ונהנה לדבר עם התיירים שבאים להתארח בארמון החול המפואר והצפוף שלו.

לגור כמו פיה

ולסיום, אמנם לא מדובר בבית לבני אדם אבל אלו עדיין בתים קטנים ומעוצבים היטב. במקומות רבים נוהגים לבנות בתים קטנים שמיועדים ל"פיות" שרוצות לגור בגינה שלכם. אף אחד עדיין לא ראה את הפיות האלו נכנסות לבתים או גרות בהם, אבל רבים נהנים מההזדמנות לעצב בית חלומות גם אם אין להם את התקציב המתאים לבנות כזה בגודל אמיתי.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!