איימן עודה
איימן עודה צילום: David Cohen/Flash90

יו"ר הרשימה המשותפת, ח''כ איימן עודה, התייחס הערב (רביעי) בריאיון לחדשות 13 לאלימות המשתוללת בחברה הערבית, במסגרתה נרצחו בנסיבות פליליות 90 בני אדם, ותקף את המשטרה: "היא מסתכלת עלינו כעל אויבים ולא כעל אזרחים".

עוד המשיך בביקורתו יו"ר הרשימה הערבית: "מאז 1948, כל ערבי שרצח יהודי - נתפס, בלי יוצא מן הכלל. כשהמשטרה רוצה - היא עושה".

כמו כן, דחה עודה את הטענה כי המשטרה לא מצליחה למגר את תופעת האלימות בחברה הערבית: "בכל פעם שקציני משטרה בדימוס שמעו כי ערבי הרג ערבי, הם אמרו: 'תן להם שיהרגו אחד את השני'. הדבר הזה נמצא בתוך המשטרה - לכן היא טרם הגיעה להחלטה לחסל את הפשע המאורגן".

כאשר נשאל עודה על על שינוי המדיניות מצד הממשלה החדשה, הגיב: "יש קבוצה אחת במדינה שטרם הרגישה שיש ממשלת שינוי במדינה, והיא ארגוני הפשע. הם לא הרגישו שמשהו השתנה - הנה המספרי ההרוגים מדברים בעד עצמם". עוד קרא למשטרה: "אני רוצה שהיא תכסח את הפרצוף של הפשע המאורגן, ממש כך. אני רוצה לראות איך היא פוגעת בהם בצורה הכי ישירה".

בסוף הריאיון עימו, פנה עודה לתושבים היהודים ואמר: "האלימות בחברה הערבית זו הסוגייה של כולנו. אנחנו חיים בחברה אחת. אתמול נהרג שוטר, בעוד יומיים ייהרג יהודי. לכן, כולנו צריכים להיאבק נגד התופעה הזו, והמשטרה היא הכתובת"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו