ד״ר רועי צוקר
ד״ר רועי צוקר צילום: ליאור צור, דוברות איכילוב

בית החולים איכילוב מינה תפקיד חדש במערכת: מנהל תחום רפואת להט״ב. את התפקיד ימלא ד"ר רועי צוקר, מומחה ברפואה פנימית ומחלות זיהומיות, שנשלח בעזרת בית החולים איכילוב להתמחות הראשונה בעולם בתחום זה בבית החולים "הר סיני" שבניו יורק.

באיכילוב מספרים על מחקרים בארץ ובעולם שמראים כי להט״בים משתמשים הרבה פחות במערכות בריאות ולרוב יגיעו לטיפול רק במצבי "אין ברירה". התוצאה הישירה לכך היא פחות רפואה מונעת ויותר התפתחות של מחלות רקע ומצבי קיצון רפואיים.

״גם כאשר להט״בים מוכנים כבר להגיע למטפלים לא מעטות הפעמים בהן הם חווים אפליה או נתקלים במטפלים אשר אינם יודעים לתת את הטיפול המיטבי״, אמרו בבית החולים. ״בנוסף חשוב לזכור שעולם הרפואה ככלל שואף כיום לרפואה יותר הוליסטית, מותאמת אישית המשלבת בתוכה תרבות ומתאימה את עצמה לאוכלוסיות שונות״.

באיכילוב מטופלים מעל 1500 טרנסג'נדרים, מעל 2000 אנשים החיים עם HIV וחלק ניכר מהם מ״הקהילה הגאה״.

ד״ר צוקר במסגרת תפקידו החדש יעזור בחיזוק הנושאים הקיימים בבית החולים אך גם יתרום לפיתוח והבאת משאבים לנושאים שעדין לא נעשה בהם מספיק והנהלת בית החולים מבקשת לשים עליהם את הדגש בתקופה הקרובה כמו גריאטריה להט״בית, רפואת מתבגרים להט״בית, תחום ההתמכרויות בקרב הקהילה, ליווי של משפחות ״גאות״, מחקר בתחום הלהט״ב ועוד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו