חיסון קורונה
חיסון קורונה צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

פרקליטות מחוז מרכז הגישה לבית משפט השלום בפתח תקווה כתב אישום נגד אנדרגה אלמייהו (29) מנתניה שהציע דרך רשת "טיקטוק" שירות של זיוף תווים ירוקים (תעודות מתחסן) תמורת תשלום.

כמו כן הוגש כתב האישום גם כנגד ארז נחשון (51) וביתו אביה נחשון (19) מאלעד ונגד אוריאל פוזנר (24) מבית שמש, לאחר שפנו לאנדרגה אלמייהו כדי לקבל מידיו תעודות מתחסן מזויפות.

על פי המתואר בכתב האישום, שהוגש בידי עו"ד תומר שטינברג, הנאשם פרסם באופן אנונימי ברשת "טיקטוק" שירות של זיוף תעודות מתחסן לנגיף הקורונה (תו ירוק). בהמשך לכך, זייף המשיב מספר תעודות מתחסן וסיפק אותן ללקוחותיו על פי בקשתם, בתמורה ל-200 ₪ עבור כל תעודה מזויפת, במספר הזדמנויות, אשר מפורטות בכתב האישום.

באחד המקרים, ובהמשך לפרסום בטיקטוק, פנו הנאשמים ארז ואביה נחשון, אב וביתו, במטרה לשכור את שירותיו של אלמייהו, על מנת שיזייף עבור אביה תעודת מתחסן. לשם כך העבירו לו השניים פרטים ומסמכים שונים ובתמורה העביר להם אלמייהו תצלום של התעודה המזויפת באמצעות היישומון טלגרם. במקרה אחר, זייף אלמייהו תעודת מתחסן עבור הנאשם אוריאל פוזנר, והעביר לו תצלום של התעודה המזויפת באמצעות הטלגרם.

במקרה נוסף, זייף אלמיהו תעודות מתחסן עבור שתי ידידותיו, אותן העביר להן באמצעות יישומון WhatsApp. בהמשך לכך, גם זייף עבור אחת מהן אישור בדבר ביצוע בדיקה רפואית להימצאות הנגיף בגופה, והעביר לה תצלום של אישור זה באמצעות יישומון WhatsApp.

בהמשך למקרים שתוארו ולפרסום שהפיץ אלמייהו בטיקטוק, הופעל סוכן משטרתי אשר יצר עימו קשר במספר הזדמנויות, תחת שמות שונים, וביקש כי יזייף עבורו תעודות מתחסן הכוללות פרטים בדויים. לאחר העברת הפרטים ע"י הסוכן, זייף אלמייהו בכמה הזדמנויות תעודות מתחסן עם הפרטים האמורים, העביר תצלום של התעודות המזויפות לסוכן באמצעות הטלגרם, ובתמורה לכך העביר הסוכן לאלמייהו תשלום במועדים שונים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו