המוסיקאית והזמרת טובה גדות שהוציאה לאחרונה את האלבום 'את כל יכולה' ורצה עם המופע 'שירת הדממה' התארחה באולפן ערוץ 7.

"אני שרה ממש מגיל קטן. כבר בכיתה א' המורה בחרה אותי לשיר סולו במסיבת סידור. שרתי והופעתי כל השנים על אש נמוכה", היא פותחת את הסיפור שהוביל אותה אל העשייה הנוכחית.

את הפריצה המוסיקלית שלה עשתה מתוך משבר. "רחל, הבת השישית מתוך שבעת ילדינו, אובחנה בגיל שנתיים בתסמונת 'רט' שהתסמינים העיקריים שלה הם שהיא מאוד מוגבלת ולא יכולה לדבר. בהתחלה זה היה הלם גדול ממש. אבל הבנתי שחייבים להמשיך".

"תמיד ידעתי שבשביל להצליח יותר בהופעות מקובל שיש סיפור כלשהו - אבל מה לעשות שלא היה לי כזה. ממש בימים שאחרי האבחון, תוך כדי ההלם של האבחון, היה לי ברור שעכשיו יש סיפור ואני אקח את זה מתישהו למקום של מופע", מוסיפה גדות.

לדעתה, בסופו של דבר, היצירה סייעה בראש ובראשונה לה עצמה. "קודם כל זה היה בשבילי. ההתמודדות הרבה יותר קלה כשמשתפים. גם מבחינת היצירה, לסדר את המחשבות בצורה של יצירה זה עוזר לי. אני כותבת המון תובנות שעלו לי, שאלות ששאלתי את עצמי ועניתי לעצמי ובהן אני משתפת נשים אחרת ומבקשת לחזק גם אותן".

"כל העניין של המופע הוא לייצר מסע של אמונה ובסוף נשים ניגשות אלי ואומרות לי 'סיפרת בעצם את הסיפור שלי'. לפעמים הדברים הקטנים מאתגרים יותר מאשר ההתמודדות הגדולה של החיים שהיא משמיים ונוגעת בעיקר באמונה".

עוד לפני המופע יצא קליפ שקשור לבת המיוחדת. "אחרי האבחון רציתי להוציא קליפ והוצאתי בעזרת 'הדסטראט' שיר שרחלי מופיעה בו. כתבתי אותו באחד הלילות כשראיתי אותה ישנה וחשבתי על זה ששם היא לא מוגבלת, בעולם החלומות. אחר כך יצרתי עוד שיר ועוד שיר עד שיצא אלבום מלא".

ובאלבום שלה, שרה גם בת אחרת שלה, נעמי את השיר 'מבורכת'. "השיר לא תוכנן להיות באלבום. כשהגיעה הבת מצווה של נעמי הצעתי לה לעשות יחד קאבר לאיזה שיר ואחר כך חשבתי לעצמי שאולי זו הזדמנות ליצור שיר משמעותי עם עומק לבנות מצווה. השיר תפס מאוד והפך ללהיט בבת מצוות. זו זכות גדולה".

הקליפ 'את כל יכולה' - צפייה לנשים בלבד: