נפתלי בנט ובנימין נתניהו
נפתלי בנט ובנימין נתניהו צילום: דוברות הכנסת

מפלגת הליכוד שיגרה היום (חמישי) תגובה חריפה לקראת נאום ראש הממשלה נפתלי בנט בעצרת האו"ם בתחילת השבוע הבא.

כזכור, דוברו של בנט אמר כי נאומו יהיה שונה בסגנונו מנאומי נתניהו - לא יהיו עזרים, בריסטולים, ציורים וכיוצא באלו. ליבת הנאום תהיה הגנה על מדינת ישראל מול אלה בעולם ששופטים אותה באופן לא הוגן, כולל המוסדות הבינלאומיים והאו"ם.

פרק בנאו''ם יוקדש לאיראן, אבל המסר הוא לא אזהרות והתרעות מפני התעצמותה הגרעינית אלא אמירה פשוטה - ''נעשה את מה שצריך".

בליכוד הגיבו: "האובססיה של בנט להיבדל מנתניהו בכל דרך עולה למדינת ישראל ביוקר במאבק בקורונה, במאבק בגרעין האיראני ובמאבק המדיני מול הפלשתינים".

"אם בנט היה אובססיבי כלפי הקורונה כמו שהוא אובססיבי כלפי נתניהו, הוא לא היה מתעכב חודשיים בהבאת החיסונים שראש הממשלה נתניהו הזמין עבור אזרחי ישראל ובכך היה מונע את מותם הטראגי של רבים מ-1,200 הישראלים שמתו מוות מיותר מקורונה", נאמר.

"לגבי איראן, במקום להביע בעוצמה את התנגדות ישראל לחזרה להסכם הגרעין מעל לכל במה, כפי שעשה ראש הממשלה נתניהו באופן מזהיר, בנט מכריז שלא ינהל מסע ציבורי נגד החזרה להסכם זה", הוסיפו. "זאת, אחרי שכבר הגביל את חופש הפעולה המבצעי של ישראל כשהתחייב שלא יהיו פעולות סיכול נגד הגרעין האיראני שיפתיעו את ארצות הברית".

"ולגבי הפלשתינים, בניגוד לראש הממשלה נתניהו שבמשך שנים רבות בלם לחצים אדירים לחלוקת ירושלים, הוביל להכרה אמריקנית בירושלים כבירת ישראל ולפתיחת שגרירות אמריקנית בעיר, בנט מתקפל בפני הלחצים ולא מסרב לדרישה האמריקנית לפתיחת קונסוליה לפלשתינים בלב ירושלים", נמסר.

"במקום לתקוף באופן מגוחך את נאומיו הרבים והמוצלחים של ראש הממשלה נתניהו באו"ם, כדאי שבנט יקרא נאומים אלו בעיון וילמד איך כובשים את תשומת לב העולם ומגייסים אותה לטובת האינטרסים של מדינת ישראל", כך נמסר ממפלגת הליכוד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו