עו"ד ניצנה דרשן לייטנר
עו"ד ניצנה דרשן לייטנר צילום: ערוץ 7

באו"ם נפתחה הלילה ועידת דרבן שציינה 20 שנה לכינוסה הראשון. הועידה הפכה שם נרדף לאנטישמיות ושנאת ישראל, כשהיתה אמורה לדון בגזענות ברחבי העולם ורובה עסק בנושאים אנטי ישראלים.

במשרד החוץ ובמערכת הדיפלומטית הישראלית פעלו באופן משמעותי כדי למנוע השתתפות של ידידות ישראל בועידה ואכן 31 מדינות נעדרו או החרימו אותה במכוון.

אלא שלדעת יו"ר ארגון 'שורת הדין', עורכת הדין ניצנה דרשן לייטנר זה ממש לא מספיק. "אנחנו נמצאים בעידן שבו הגיע הזמן לעשות פוליטיקה אחרת. לא להתחנן בפני מדינות שיחרימו את ועידת דרבן, אלא לתקוף את המדינות שהחליטו כן להשתתף בה", היא אומרת בראיון לערוץ 7.

לדבריה, "זו ועידה אנטישמית לכל דבר, וראינו כיצד לפני 20 שנה הפכה 'דרבן' מועידה נגד גזענות לועידה שמקדמת אנטישמיות ואנטי ישראליות. לכן כל מי שמשתתף באירוע בעצם משתתף בפסטיבל אנטישמי נוטף ארס".

"בכלל, כל פעולה נגד מדינת ישראל במסגרת האו"ם ובכל מסגרת בינלאומית צריכה לבוא עם השלכות כלפי אותה מדינה שנוקטת אותה. אני משאירה את קביעת ההשלכות לממשלה, אבל אי אפשר להשאיר את המצב ללא תגובה של מדינת ישראל".

היא גם נותנת דוגמה. "אם בלגיה מתעקשת להשתתף בועידה הזו היא צריכה לשלם על כך מחיר ומדינת ישראל ומשרד החוץ צריכים לנקוב במחיר הזה. אי אפשר לעבור על כך בשתיקה. זו ועידה שהמטרה שלה להשוות את מדינת ישראל לשלטון אפרטהייד, לומר שהיא מבצעת רצח עם ופוגעת בכוונת מכוון בזכויות אדם - בה בעת שיש מדינות כמו סוריה, איראן, מינאמר ואחרות שבאמת עושות דברים כאלה בפועל. מדינה שמשתתפת באמירה הזו צריך לסמן אותה כאנטישמית".

היא ממשילה את הדברים במשל ואומרת כי "הגיע הזמן שישראל תפסיק לפוצץ בניינים ריקים בעזה או מטרות לא מאויישות או שטחים 'דיפלומטיים' ריקים. ישראל צריכה להשיב מלחמה שערה ולעלות להתקפה".

דרשן-לייטנר מחדדת את המסר שלה. "כל מי שרוצה לפגוע בנו באופן דיפלומטי צריך לשלם על כך מחיר. אנחנו לא יכולים להמשיך להוריד את הראש ולהיות גלותיים. יש לנו מדינה חזקה, שרבים משחרים לפתחה. הרי ישראל לא באמת צריכה את בלגיה. היא יכולה לקום ולנקוט באקט דיפלומטי כדי שבבלגיה יבינו שהתנהלות כזו לא תעבור בשתיקה".

"הרי כשחברת AirBnB רצתה להחרים את ישראל, אנחנו ב'שורת הדין' הגשנו תביעה נגדם. לא הלכנו והתחננו שיסירו את החרם או ניסינו לשכנע בעדינות. התקפנו, הגשנו תביעה והבאנו אותם להתקפל. את אותה טקטיקה שהפעלנו במישור המשפטי יכולה וצריכה מדינת ישראל להפעיל במישור המדיני והדיפלומטי", היא מסכמת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו