הפעלות באתרי התיירות בשומרון
הפעלות באתרי התיירות בשומרון צילום: דוברות

סקר שערכה חברת גיאוקרטוגרפיה מעלה כי כל ישראלי שלישי ביקר בשומרון בחמש השנים האחרונות.

הסקר שנערך בהובלתם של פרופ' אבי דגני וד"ר רינה דגני העלה כי 34% מהישראלים ביקרו בשומרון בפרק הזמן המדובר - חלקם טיילו באזור ואחרים באו למפגשים חברתיים ומשפחתיים.

בתוך כך, בימים הראשונים של חול המועד ביקרו בשומרון מעל 20,000 מטיילים, ההמונים ביקרו במעיינות, באתרי המורשת, במסלולים השונים ובפעילויות של 'תיירות שומרון' הפזורות במספר אתרים ברחבי השומרון.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הזמין את ההמונים להמשיך ולנצל את ימי החג הבאים ולהגיע לאזור. "השומרון הוא לב המדינה. משמח לראות שמיליוני ישראלים - ובעצם כל ישראלי שלישי - ביקרו אצלנו בשומרון. המטרה כעת היא להביא לכאן את אלו שטרם ביקרו".

"אני מזמין את כולם לנצל את ימי החג הנוספים, את יום שישי ואת יום ראשון, לבוא וליהנות מהאטרקציות, מהנופים, מהמסעדות וממקומות הלינה בשומרון", הוסיף דגן.

בימים הקרובים מצפים בשומרון לאלפי מטיילים נוספים אשר צפויים להגיע לאתרי התיירות והטבע בשומרון.

עמותת תיירות שומרון תמשיך בימי חול המועד הנוספים בשלל אירועים, ביניהם: פסטיבל במרפסת של המדינה, סיורים מודרכים בנחל קנה, סיורים מומחזים בגן הלאומי הר גריזים יחד עם רשות הטבע והגנים וסדנאות קדרות ונפחות בגן הלאומי שומרון העתיקה. היקבים המעיינות האטרקציות והצימרים יהיו פתוחים לקהל הרחב.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו