פרופ' אלון הרשקו, מנהל מחלקה פנימית ומחלקת קורונה בבית החולים הדסה מספר על תחושת המחסור במחלקות בית החולים, מחסור שאינו מתחיל ומסתיים באקמו, כפי שמדווח בתקשורת.

"מעניין שהאקמו, בגלל שהוא מכשיר מתוחכם ומודרני תופס את תשומת הלב, אבל מה שחסר לנו הוא לא מכשירי אקמו. אנחנו בהצפת תחלואה במחלקות הפנימיות ובמחלקות הקורונה, הטיפולים הנמרצים גדושים, מכשירי ההנשמה עובדים כל הזמן ומדברים על מכשירי האקמו שגם הם חסרים, אבל המצוקה שלנו חוצת גבולות", אומר פרופ' הרשקו.

לדבריו "עדיין לא הגענו למצב שבו אנחנו מונעים טיפול חיוני מחולים, ולכן אני אמנם לא יכול להתייחס למקרה שפורסם בתקשורת על חולה שנפטר בגלל מחסור כי אני לא מכיר את המקרה, אבל זה לא מאפיין את מה שקורה".

פרופ' הרשקו אינו איש בשורות באשר לעתיד: "אנחנו רואים שהמגיפה מתפשטת בשבועות האחרונים, מספר החולים הפעילים לא יורד ומספר המאושפזים מטפס לאט לאט. אנחנו בגל הרביעי שהוא הגל של הלא מחוסנים", הוא אומר ומציין כי בדיקה של החולים במחלקות הקורונה תגלה שני סוגים של חולים, הנפוץ ביותר הוא כאלה שלא התחסנו, השני הוא מחוסנים שבגלל בעיות רקע כמו מחלות מסוימות דוכאה המערכת החיסונית שלהם על מנת לאפשר טיפולים. "הרוב הגדול באופן חד משמעי הוא הלא מחוסנים".

על מתנגדי החיסונים הוא אומר: "אני כבר לא יודע איזה טיעון אפשר עוד להעלות. החיסון בטוח יותר מרוב התרופות שאנחנו לוקחים ביומיום, יותר מאקמול ואופטלגין. החיסון גם יעיל בצורה שהוכחה מעל ומעבר ולראות אישה בהריון, מצב משמח ואופטימי, מסתבכת בקוצר נשימה, נחנקת ונצרכת למכשירים ולניתוח קיסרי דחוף... בגלל מה? בגלל שלא לקחה חיסון? אין לי עוד טיעונים כדי לשכנע בעד החיסון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו