שקע טעינה
שקע טעינה צילום: ISTOCK

האיחוד האירופי מציע לחייב את חברות הטכנולוגיה והאלקטרוניקה לייצר מטענים אחידים למכשירי טלפונים ניידים, טאבלטים ואוזניות.

היוזמה מבקשת לקבוע כי מטען USB-C יהיה יציאה סטנדרטית לכלל הסמארטפונים, הטאבלטים, המצלמות, האוזניות, הרמקולים הניידים וקונסולות משחקי הווידיאו. בנוסף, המטענים יימכרו גם בנפרד מהמכשירים האלקטרוניים.

אם הפרלמנט האירופי והמועצה האירופית יאמצו את ההצעה, היא תיכנס לתוקף לאחר תקופת מעבר של 24 חודשים כדי לתת לתעשיית הטכנולוגיה זמן להתכונן לשינוי. "

חברת "אפל" מתנגדת למהלך. "אנו מודאגים מכך שרגולציה קפדנית שתחייב סוג אחד בלבד של מטענים תחנוק חדשנות במקום לעודד אותה - מה שיפגע בצרכנים ובשלב מסוים, באירופה ובעולם כולו", נמסר בהודעת החברה. אפל" אומרת גם שהיא מודאגת מאורכה של תקופת המעבר.

מנהל התעשייה של נציבות האיחוד, תיירי ברטון, אשר מקדם את החקיקה, דחה את טענותיה של "אפל" ואמר: "אני מכיר את החברות האלה שנים. בכל פעם שאנחנו מעלים הצעה, הן אומרות 'אוי, זה יהיה נגד חדשנות'. לא, זה לא נגד חדשנות, זה לא נגד אף אחד - זה מיועד לצרכנים. התפקיד שלי הוא להרוג את נחשי הים האלה ברגע שאני יכול".