חיסון לקורונה. אילוסטרציה
חיסון לקורונה. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

למרות התחלואה הגבוהה, הדרישה של גורמים במשרד הבריאות והמצב בבתי החולים - בשלב זה קבינט הקורונה לא צפוי להתכנס לפני יום רביעי הבא, אז ישוב ראש הממשלה נפתלי בנט מטיסתו לעצרת האו"ם בניו יורק, כך דווח בחדשות כאן.

רוב שרי הקבינט מתנגדים להגבלות נוספות למעט השר זאב אלקין שמזה זמן חושב שיש להדק את המגבלות.

על פי הערכות בסביבתו של ראש הממשלה העובדה שבסוף השבוע הבא יפוג התוקף של התוקף של תעודת המתחסן, למי שעבר חצי שנה מאז החיסון השני וטרם התחסן במנה השלישית יביא לגל התחסנות בבוסטר - מה שאמור אולי לשנות את תמונת המצב של התחלואה.

בתוך כך, קבינט המומחים לקורונה המייעץ למשרד הבריאות קרא לשנות את ההתייחסות הממשלתית למגפה בעת הנוכחית ולהחמיר את ההגבלות.

"הממשלה בחרה באפשרות ביניים – מדיניות 'ספיגה' לפרק זמן לא מוגבל כמעט ללא מאמץ מרכזי לבלימה והקטנת ההדבקות, ובמקרה של הגעה לרף חולים קשים, חזרה למאמצי בלימה", קבעו המומחים.

לדבריהם, "כפי שהתרענו מראש. סדרה ארוכה של כלים קריטים לבלימה (כלים הממוקדים בנדבקים וסביבתם כגון חקירה אפידמיולוגית, זיהוי מוקדם, בידוד מוקפד ואכיפתו) אינם ישימים עוד בשלב בו יש בין 8,000 ל-10,000 חולים ליום, מערכי הבלימה לא עומדים כעת במשימה – ומגוון האפשרויות מצטמצם למשפחת הכלים הלא-סלקטיביים אשר מטיבם פוגעים יותר בכלכלה ופחות מקובלים על הציבור".

עוד הוסיפו המומחים כי "כמסקנה לטווח הבינוני ולאחר הגל הרביעי - גישה זו של ניהול לפי קשים עד לשלב מאד מתקדם – מסוכנת והגישה המפעילה טווח כלים רחב יותר (תו ירוק, מגבלת התקהלות) בשלב מוקדם יותר – היא הנכונה במבט עתידי לאור לקחי הגל הרביעי עד כה".

הם ציינו כי על משרד הבריאות להיערך לאפשרות שהחזרה ללימודים אחרי החגים תביא עמה עלייה נוספת בתחלואה, כל זאת בשעה שלא נותר "מרחק בלימה" במערכת הבריאות, כך שלעלייה נוספת בתחלואה, עלול להיות מחיר כבד בנפש.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו