חבר הכנסת ניר ברקת מהליכוד נמצא זו הפעם השנייה בתקופה האחרונה, במסע הסברה בוושינגטון.

בימים האחרונים הוא פעל רבות מאחורי הקלעים בסוגיית הסיוע למערכת כיפת ברזל. "ביומיים האחרונים יצא לי להיפגש עם בכירים, סנאטורים וחברי קונגרס - רפובליקנים ודמוקרטים - וראיתי איך הם פועלים יחד להעביר את ההחלטה ובסוף הם אכן הצליחו'', אמר ברקת לערוץ 7.

''יש לנו כאן חברים מאוד טובים. נכון שיש קבוצה אנטי-ישראלית בתוך המפלגה הדמוקרטית שפועלת נגדנו ואנחנו צריכים לדעת לעבוד מולם - ולהתחבר לרוב במפלגה הדמוקרטית שבעדנו יחד עם הרפובליקנים ואני רוצה להודות להם על המאמצים שעשו עבורנו", הוסיף ברקת.

אחד הנושאים המרכזיים שברקת מעלה בפגישות שהוא עורך עם מחוקקים הוא האפשרות של פתיחת הקונסוליה לפלסטינים בירושלים מחדש.

"בכל הפגישות שקיימתי העליתי את הנושא כאחד הסיכונים הגדולים ביותר שיש לנו בישראל. אני מבהיר שקונסוליה ליד שגרירות בירושלים משמעותה חלוקת הבירה שלנו. הדבר הזה הוא בלתי מתקבל על הדעת. את החומרה של העניין הזה, המשמעות שלו והתנופה הגדולה שהרדיקלים באזור שלנו יכולים לקבל ממהלך כזה הבהרתי כאן ואני מקווה שאתרום ברמה כזו או אחרת לסיכול המהלך הזה".

לדעתו, השיח שהוא מנהל עם המחוקקים והמחוקקות מחלחל ומשפיע. "לוושינגטון, יצא לי כראש העיר ירושלים, להגיע פעמים רבות ולהסביר את עמדתנו. אני באתי לייצג את מחנה הימין - שהממשלה הנוכחית לא בהכרח מייצגת - ולהסביר את עמדותינו בסוגיות השונות. לשמחתי הרבה יש כאן קשב רב לעמדות שלנו. במפגשים האלה אני פורש את תפיסת עולמי, שומע אותם ואנחנו מהדקים את הקשר הכל כך חשוב של מדינת ישראל עם השותפה הגדולה שלנו ארה"ב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו