חוסאם עותמאן
חוסאם עותמאן צילום: ללא קרדיט

חוסאם עותמאן, בן 24, נורה למוות אמש (חמישי) בדרך אלנבי בחיפה. צוותי מד"א פינו אותו לבית החולים רמב"ם שבחיפה תוך כדי ביצוע פעולות החייאה, אך בהמשך נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

המשטרה עורכת סריקות אחר היורים שנמלטו מהמקום. שעות לאחר הרצח דווח על רכב שעולה באש סמוך לאזור התעשייה מת"ם שבחיפה. ככל הנראה מדובר ברכבם של היורים שייתכן והציתו אותו לשם טשטוש ראיות.

על פי נתוני המעקב של יוזמות אברהם מדובר בנרצח ה-91 בקרב החברה הערבית מתחילת השנה.

    יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה צייץ בטוויטר: "חוסאם עותמאן מהעיר שלי חיפה נרצח הלילה. האחרון ברצף של מוות ואובדן נוראים. אנחנו ממשיכים לאבד את בנינו ובממשלה ממשיכים כרגיל. אין מילים". הוא חתם את הציוץ בהשטאג "חיי ערבים חשובים".

    מדובר באירוע ירי שני שמתרחש באותו אזור זה ערב שני ברציפות. אמש נורה בדרך אלנבי גבר בן 36. הוא נפצע בינוני ופונה לבית החולים רמב"ם. המשטרה בודקת חשד לקשר בין שני האירועים.

    בתוך כך, בכירים במשטרה העבירו מסר לדרג המדיני לפיו יסכימו לשילוב השב"כ במאבק בפשיעה במגזר הערבי. בכאן 11 דווח כי תכנית שילוב השב"כ במאבק בפשיעה בחברה הערבית קורמת עוד וגידים, והיא נמצאת כעת בשלבי הניסוחים המשפטיים. לכאן חדשות נודע שיש קונצנזוס בממשלה לאשר את התוכנית.

    גורם בכיר במשטרה אמר כי "שיתוף פעולה בין המשטרה והשב"כ בנושא האלימות בחברה הערבית הוא שיתוף פעולה מבורך, אך אסור לתלות בו את כל הפיתרון. שילוב השב"כ לא ישפיע באופן דרמטי על כמות ההרוגים אבל יסייע בפיענוח הרציחות. עם זאת, אסור שהכנסת השב"כ למערכה תבוא כל חשבון השקעה במשטרה".

    מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו