ניר אורבך
ניר אורבך צילום: אריאל זנדברג

יו"ר סיעת ימינה ח"כ ניר אורבך הגיב הבוקר (שישי) לדרישת ''מרצ'' להרוס את המאחז ''מלאכי שלום'' בבקעת הירדן וסיפר על המאמצים להסדרת ההתיישבות הצעירה ביהודה ושומרון.

בראיון לרן בנימיני ברשת ב' נשאל אורבך אם יש הבטחה שלא להקים מאחזים חדשים בתקופת ממשלת בנט, ואמר ''אני לא מכיר הבטחה כזו, אני מכיר הסכמים קואליציוניים, אני מכיר התנהלות של ממשלה עם שותפות, אני מכיר בזה שגם אנחנו מבינים שיש לנו אידיאולוגיה שלנו אבל בתקופה הקרובה את חלקה לפחות לא נוכל ליישם בגלל ההסכם הקואליציוני.

"אגב, מבחינתנו גם בממשלות קודמות, יותר ימניות, לא תמיד יכולנו לממש את האידיאולוגיה שלנו'', הזכיר אורבך.

ח"כ אורבך סיפר על המאמצים להסדרת ההתיישבות הצעירה, ''יש את מרקם החיים של ההתיישבות הצעירה, אני כרגע לא מעלה את זה בראש חוצות בגלל ההרכב הקואליציוני אבל אלו דברים שאנחנו גם פועלים בשביל להסדיר את מרקם החיים של אנשים שחיים שם כבר תקופה ארוכה.

''אנחנו מבחינתנו היינו מאוד שמחים להסדיר את ההתיישבות הצעירה ואנחנו מבינים שנצליח בצורה חלקית. לדוגמא, ראינו את מתווה אביתר, הצלחנו להגיע להבנות. אני כרגע לא מנופף בזה, ולא רוצה לחדד קצוות כי אני מבין את המורכבות הפוליטית. ולכן הייתי מצפה מהחברים שלי במרצ בחול המועד סוכות אפשר לבלות במקומות אחרים לא חייבים להגיע למקומות ולחדד את הקצוות האידיאולוגים''.

ובאשר למאחז ''מלאכי שלום'' בבקעה אמר אורבך כי ''ככל שזה תלוי בנו המאחז הזה ישאר. כמובן שנצא לבדיקה וננסה לעשות הכל בהתאם לחוק ובהתאם ליכולת לעבוד בצורה מסודרת''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו