יפעת שאשא ביטון
יפעת שאשא ביטון צילום: Miriam Alster/Flash90

שרת החינוך יפעת שאשא-ביטון עומדת מאחורי ההחלטה לפתוח את שנת הלימודים במועד - והביעה שביעות רצון ממבצע בדיקות האנטיגן לתלמידים.

"הממשלה קיבלה החלטה לנהל שגרת קורונה ולחיות לצד הקורונה, וחלק מזה זה גם לפתוח את שנת הלימודים בזמן", הצהירה השרה שאשא-ביטון בראיון לאולפן שישי, "הלוגיקה של נפתח את השנה ותהיה עלייה בתחלואה - זה לא בדיוק קרה, לפחות לא מהנתונים שיש לגבי 1 בספטמבר".

לדברי השרה, "אנחנו נערכים והופכים להיות בשנית כוח שמסייע במאמץ הכולל למיגור המחלה באמצעות בדיקת האנטיגן, שבזכות ההצלחה שלה בסיבוב הראשון אנחנו עושים את זה שוב מיד עם החזרה ללימודים. ראינו שבדיקת ה-PCR הוציאה אלפי תלמידים מאומתים לבידוד – והם היו יכולים להמשיך להסתובב בקהילה".

עוד סיפרה השרה כי לאחר הריאיון שלה במהדורה המרכזית לפני כחודשיים שחולל סערה לאחר שאמרה בו שחיסון תלמידים בבתי הספר זה "פשע", היא קיבלה איומים על חייה: "אמרתי אז בצורה מאוד מפורשת אמירה חינוכית שאני עומדת מאחוריה, אולי עם בחירת מילים פחות טובה. באותו ריאיון אמרתי גם 'צאו ותתחסנו'. היו איומים סביב השיח שהיה כאן. יש אבטחה בחלק מהמקומות, יש לחצן מצוקה - אבל זה לא מרתיע.

''אני אמשיך להיות כאן כדי לומר את הדברים כפי שאני מאמינה בהם. אני כאן בשליחות ציבורית ואעשה אותה כפי שהציבור מצפה ממני".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו