אלמוג בוקר
אלמוג בוקר צילום: Moshe Shai/FLASH90

אלמוג בוקר, כתב חדשות 13 בדרום, מודאג מהשתוללות הבדואים בבאר שבע: "מייצרים בעיר תחושה של פחד ובהלה".

בפוסט בחשבון האינסטגרם שלו כתב בוקר: ''עשר שנים אני חי בקיבוץ ואף פעם זה לא הרגיש לי שונה מהחיים בבית שבו גדלתי, בעיר שלי. כילד, באר שבע תמיד הרגישה לי כמו קיבוץ: בגלל האנשים, שגם אם פגשתם אותם בפעם הראשונה, תמיד נתנו תחושה של משפחה ובגלל שבכל מקום הרגשתי בטוח. הפחד לא היה קיים וזה לא משנה אם זה בשכונה שלי או כשהלכתי לחברים. ממש כמו בקיבוץ שבו אני חי היום.

''בחודשים האחרונים זאת באר שבע אחרת, באר שבע שלא הכרתי", הוא מתאר. "פתאום, בני הגיל שלי שהרגישו בדיוק כמוני ומגדלים היום את הילדים שלי בעיר שעברה מהפכה כמעט בכל תחום, חוששים.
חוששים להסתובב לבד בלילה, פוחדים לנסוע בכבישים, מפחדים כשהילדים שלהם יוצאים לריצה.

''פעם זה הטרדה מינית, פעם זה נסיעה מסוכנת על הכבישים, פעם זה פרוטקשיין ופעם זה שודים בבתים פרטיים, בתי עסק ובתחנות דלק. וכן, צריך לומר את האמת ולא להשתמש במכבסת מילים: ברוב המקרים, כך על פי התלונות שהוגשו למשטרה, החשודים הם בדואים מהפזורה, הם אלה שמייצרים בעיר תחושה של פחד ובהלה''.

לדבריו האחריות כולה היא על המשטרה והעומד בראשה ועל ראש העירייה. "ניצב פרץ עמר, מפקד המחוז ורוביק דנילוביץ׳ ראש העירייה חייבים עכשיו לעצור הכל ולהתעסק רק בדבר אחד: החזרת הביטחון ותחושת הביטחון לתושבי העיר".

בוקר הוסיף: ''לא יכול להיות שרק אחרי שתושבים מפרסמים מספר וואטסאפ לסיוע, המשטרה נזכרת לעשות אותו הדבר. לא יכול להיות שרק אחרי שהתושבים מאיימים לקחת את החוק לידיים- ראש העירייה כותב פוסט ארוך על הפעולות שכבר עשה ועל מה שצריך לעשות.

''השר לביטחון הפנים התגאה השבוע שהוא עשה במאה ימים, יותר ממה שעשו הממשלות הקודמות במשך עשרות שנים- אמירה מנותקת. הממשלה בנוכחית כמו קודמתה נכשלו בטיפול בפשיעה בנגב.
במקום לדבר, רצוי שהשר ירד לשטח כי בשורה התחתונה התושבים מפחדים, כן מפחדים בבית שלהם ואם לא יגיע שינוי, אל תתפלאו אם מקרה שי דרומי/אריה שיף יקרה מחר בבוקר בבירת הנגב. וזה תרחיש בלהות שעלול להוביל לאנרכיה. ת-ת-ע-ו-ר-ר-ו. לפני שיהיה מאוחר מדי'', כתב אלמוג בוקר.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "אנו רואים בחומרה אלימות מכל סוג שהיא ופועלים כל העת נגד פשיעה, בריונות והטרדות באזור במטרה לשמור על שלום הציבור וביטחונו. מיד עם קבלת התלונות במשטרה נפתחו חקירות ונעצרו חשודים שהובאו בפני בית המשפט. כלל המקרים מקבלים מעטפת חקירתית יסודית במטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם המעורבים. אנו פונים לציבור להתקשר למוקד 100 בכל אירוע חריג".