מלחמת כריות המונית
מלחמת כריות המונית צילום: iStock

האם בקרוב נראה שחקנים אולימפיים עולים למגרש עם פיג'מות? מלחמת הכריות הפכה ביפן לספורט תחרותי עם תחרות ארצית, והשחקנים נהנים מקצת נוסטלגיה.

החוקים למשחק דומים למשחק המוכר מחניים יחד עם נגיעות משחמט. המשחק מתחיל כאשר כל השחקנים "ישנים" בשמיכות שלהם בשני צדדי המגרש ובהישמע האות הם קופצים במהירות ומנסים לפגוע בקבוצה היריבה עם כריות.

לכל קבוצה יש עשר כריות, והקבוצה שמצליחה לפגוע ראשונה במלך של הקבוצה היריבה מנצחת. המלך עצמו גם משתתף כמו אחד השחקנים אלא שהוא לובש חולצה צהובה שמבדילה אותו מהשאר.

על מנת להגן על המלך לכל קבוצה יש שמיכה "מגינת כריות" שיכולה לעצור את ההתקפות של הקבוצה היריבה. כל סבב של זריקות נמשך שתי דקות כאשר בסופו מחזירים את הכריות שנזרקו ומתחילים מחדש לסבב הבא.

מלחמות הכריות הפכו לספורט מאורגן ומסודר בשנים האחרונות. חלק מן השחקנים מספרים שהם אוהבים שהמשחק מזכיר להם את הילדות שלהם, ורוצים ליהנות ממשחק קצת שונה מהרגיל. בטורניר הארצי בסין מתחרות 16 קבוצות כאשר חלקם מורכבות מחברים לעבודה וחלקם דווקא מספורטאים מענפים "רציניים" יותר שרצו ליהנות ממשחק משחרר. אין הגבלת גיל לכניסה למשחק ובתחרות לפני שנתיים התחרה אפילו שחקן בן 75 שסיפר שהביא גם את אשתו והילדים לצפות בו משחק.

בינתיים, המשחק לא יצא מתחומי יפן, אבל אי אפשר לדעת האם בעתיד הוא יצליח להגיע גם למדינות נוספות. לשחק במלחמת כריות מעל גיל 10 אולי נשמע קצת מוזר בהתחלה, אבל מסתבר שבצבא האמריקאי נהגו עד לפני מספר שנים לסיים את הטירונות בטקס של מלחמת כריות ענקית. ואם חיילי ארצות הברית יכולים ליהנות ממלחמת כריות- ייתכן שגם אחרים ישמחו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו