ראש הממשלה נפתלי בנט המריא הלילה (ראשון) לניו יורק, לקראת נאומו בעצרת האו"ם ביום שני אשר יועבר בשידור חי באתר ערוץ 7.

בנאומו הראשון באו"ם צפוי בנט להתייחס בהרחבה לאיום האיראני ובמסגרת הביקור הוא יוועד בפעם הראשונה עם שר המדינה של איחוד האמירויות ועם שר החוץ של בחריין.

לפני המראתו מנתב''ג אמר בנט: "אני יוצא עכשיו לעצרת הכללית של האומות המאוחדות. זו במה בינלאומית חשובה, ואני מאוד שמח על ההזדמנות להביא את הקול של ישראל, של הישראלים, לאותה במה חשובה. זו הזדמנות לספר את הסיפור שלנו, על המקום של ישראל במרחב, על הרוח המיוחדת של הישראלים ועל התרומה שלנו לעולם.

"אנחנו לא מגדירים את עצמנו לפי אחרים - לא איראן ולא הפלסטינים. אני מציע למנהיגים שלהם לעסוק באנשים שלהם, בשיפור המצב שלהם, ולהפסיק באובססיה הזאת למדינת ישראל".

ראש הממשלה התייחס לסיוע האמריקני לכיפת ברזל: ״בזמן האחרון היו כמה רגעים חשובים בראשם הניצחון הגורף בבית הנבחרים האמריקני. ברגע האמת האמריקנים תומכים בנו תמיכה גורפת. יש קבוצה קטנה אנטי ישראלית שעושה הרבה רעש אבל הם נכשלו״.

עוד באותו נושא:

בנט ינחת בניו יורק בשעה 05:20 שעון ארה"ב, וייפגש מאוחר יותר עם השרים במלון ריג'נסי במנהטן. ביום שני ינאם ראש הממשלה בפני העצרת הכללית של האו"ם בשעה 16:00 שעון ישראל ולאחר מכן ייפגש עם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש בלשכתו.

בנט ייפגש במכרז ספרא עם ראשי ארגונים יהודיים ועם נציגי הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה, ויקיים פגישה עם שגרירת ארה"ב לאו"ם לינדה תומאס-גרינפילד. ביום רביעי ימריא בנט בחזרה לישראל וצפוי לנחות בארץ בשעה 19:30.

בלי עזרים ובריסטולים

לקראת הנאום של בנט בעצרת האו''ם סיפר דוברו מתן סידי כי הוא "יהיה שונה בסגנונו מנאומי נתניהו - לא יהיו עזרים, בריסטולים, ציורים וכיוצא באלו". עוד ציין סידי כי "ליבת הנאום תהיה הגנה על מדינת ישראל מול אלה בעולם ששופטים אותה באופן לא הוגן, כולל המוסדות הבין-לאומיים והאו"ם. יהיה גם פרק שיוקדש לאירן, אבל המסר הוא לא אזהרות והתרעות אלא אמירה פשוטה - נעשה את מה שצריך".

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו תקף בטוויטר: "האובססיה של בנט להיבדל מנתניהו בכל דרך עולה למדינת ישראל ביוקר במאבק בקורונה, במאבק בגרעין האירני ובמאבק המדיני מול הפלסטינים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו