למה לך, מר שרון? למה לך להתבזות? למה לך להסתפק בממשלת-מיעוט עלובה ומקרטעת?

שמעתי שעכשיו אתה מאיים לצרף לממשלתך את מפלגת העבודה, ואני רוצה להגיד: לך על זה! צרף אותה וחסוך מעצמך את משחקי ההישרדות המתישים האלה, שאינם הולמים מנהיג חזק ונחוש שכמותך!

רק צירוף "העבודה" יעניק לך ממשלת-התנתקות ראויה לשמה, ממשלת-התנתקות שתאפשר לך לשעוט קדימה בלי קושי ובלי הצורך להתחנף לזבולון אורלב. לא זו בלבד שחיים רמון ודליה איציק ישחררו אותך מעוזי לנדאו וממיכאל רצון: אל מול ממשלת-התנתקות יציבה יתגמד כל המשאל המעצבן ההוא, "משאל מתפקדי הליכוד" או איך שקוראים לו, עד שיתפוגג מן ההיסטוריה כאילו לא התרחש מעולם. גם חברי הסיעה שלך בכנסת יתגמדו ויתפוגגו, האידיאולוגיה שבשמה נבחרו לתפקידם תתגלה במלוא אי-הרלוונטיות שלה, והמפלגה שהעמידה אותך בראשה תיאלץ להודות שהיא כלל אינה ראויה לראש בסדר הגודל שלך.

לך על זה, מר שרון. זה לא יהיה קשה. מפלגת העבודה אמנם דוגלת באופן רשמי בהסכמי שלום הדדיים, ותוכנית ההתנתקות החד-צדדית שלך לא ממש הולמת את גישתה. אבל כל הסימנים מעידים כי תמורת משא ומתן עם דוב ויסגלס, ייאות שמעון פרס לוותר על משא ומתן עם הפלשתינים. יורשתה הפתטית של מפא"י המיתולוגית היא קטנה ותולעית היום די הצורך להזדחל בחזרה אל השלטון דרך כל סדק שתפתח בפניה.

העיקר, היא תצהיר בפני קהל מצביעיה, הוא שהתוכנית שלך כוללת פינוי התנחלויות. העיקר ש"השמאל" זוכה להשתתף, אחרי אלפיים שנות גלות, בהגשמת החזון הגדול של ביעור הנוכחות היהודית מחבל-ארץ שלם.

אל נא תהסס, מר שרון, להשתמש בהחלטתו של היועץ מזוז כב"רוח גבית". ראש ממשלת-התנתקות שהוחלט לא להגיש נגדו כתב אישום (לפחות עד שתתברר פרשת סירל קרן) הוא ראש ממשלת-התנתקות הרבה יותר חזק מכפי שהיה אילולא עלתה "פרשת אי היווני" כלל. כיוון שההחלטה נושאת חן בעיניך, הפוך אותה לקרדום לחפור בו בור לאתוס ההתיישבות הישראלית.

לא משנה אם צירוף פרס ושות' יעורר את כעסם של אי-אלו ליכודניקים. לא משנה אם הוא אף יביא לפרישת אחדים מהם מן הקואליציה. אתה תמשיך בשלך ובממשלת ההתנתקות שלך אפילו אם המפד"ל תפרוש, כי רק אתה יכול.

צרף את מפלגת העבודה, מר שרון, שאם לא כן צפויות לך תבוסות משפילות במליאת הכנסת. צרף אותה ותיפטר מן הצורך לחזור ולאיים בצירופה. צרף אותה ותוכל להפסיק להשלות את ח"כ חזן שהוא עומד לקבל תיק בממשלה. צרף אותה ולא תצטרך לפחד מן הצל של גילה גמליאל. צרף אותה ותישן טוב בלילה, כדי לאגור כוחות לעוד יום נפלא של התנתקות ועקירה.המאמר מופיע בידיעות אחרונות.
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו