לקראת ועידת הליכוד השקיע אריאל שרון מאמץ אדיר בניסיון לגייס לעצמו תמיכה בקרב חברי הוועידה. כינוסי הפעילים, ה"איום" בהקדמת הבחירות והמון כרזות שמיועדות להנפה בהיכל התרבות הערב הם הוכחה לחשיבות שייחס שרון לוועידה הזאת – בתנאי, כמובן, שהיה זוכה בה בניצחון אישי.

אילו הועילו מאמציו, והוועידה היתה מצביעה בעד צירוף "העבודה" לממשלה, היה שרון מכבד את החלטתה ומרבה לשבח את עצמו על כך. כיוון שחברי הוועידה "מרדו" והחליטו להעדיף את עקרונות הליכוד על-פני כבודו ויוקרתו של יו"ר התנועה, כל הסימנים מעידים כי שרון יכבד את החלטתם בדיוק כשם שכיבד את תוצאות משאל המתפקדים.

בימים האחרונים הוא כבר הבהיר בשיחות סגורות כי "הוועידה לא תקבע", והוסיף: "אני אשמע את החברים ואתחשב בדעתם, אבל ההחלטות הן שלי". לא ברור כיצד האיש מפרש את המושג "התחשבות", אבל ברור שכבר חדל מלהסתיר את זלזולו המוחלט במוסדות הליכוד.

עד כדי כך חדל, שאת ניהול המו"מ עם "העבודה" – מו"מ שהוא מתכוון כדבריו להמשיך בו עם או בלי הסכמת מפלגתו, לא הפקיד בידי עורכי הדין של הליכוד אלא בידי עורך הדין יורם ראב"ד, המטפל זה שנים בענייני משפחת שרון וחוות שקמים.

אילו היה מתייחס למוסדות התנועה בכבוד הראוי להם, כישלון בוועידה היה מאלץ את שרון לנסות להקים קואליציה ימנית-חרדית או לפעול לפיזור הכנסת. את הקדמת הבחירות הוא מציג כ"עונש" לחברי סיעת הליכוד, אבל בפועל גם לו עצמו יש סיבה טובה לחשוש מהקדמת הבחירות. חרף הסקרים, ספק אם מתפקדי הליכוד, אותם אנשים שהוא ירק בפרצופם אחרי המשאל, יחזרו ויבחרו בו כמועמדם לראשות הממשלה בבחירות שיוקדמו.

שלא לדבר על כך שהחוק מאפשר לחברי הכנסת למנוע מראש ממשלה לפזר אותם. 61 ח"כים יכולים להציע את אחד מהם כמועמד להרכבת ממשלה חדשה, ואם יצליח בכך אין הוא שיהיה ראש ממשלה.

אמנם לא נמצאו עד עתה 61 ח"כים שיתארגנו להחליף את שרון רק כדי להציל את ארץ ישראל, אך אפשר שיימצאו 61 שיעשו זאת כדי להציל את כיסאותיהם.

כל זה אינו משנה כרגע, מפני שלמרות תבוסתו בוועידת הליכוד עלולים חברי הכנסת של הליכוד לאפשר לשרון להמשיך לעשות ככל העולה על רוחו. החברים השמיעו מה שהשמיעו והחליטו מה שהחליטו, אבל נראה כי ההוראות, שעורך הדין ראב"ד יקבל בחסות הח"כים, יהיו להמשיך במו"מ עם דליה איציק כאילו לא התקיימה הוועידה מעולם ולהשתדל לגמור את העניינים מהר.

"מורדי הליכוד" האמיתיים הם אריאל ועומרי שרון ושותפיהם, המורדים בעקרונות התנועה ובהחלטות מוסדותיה בעוד נאמני הליכוד בוכים ומצייתים.
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו