חסידי גדר ההפרדה מעמידים פנים שכדאי להמשיך להשקיע מיליארדים בהצבת לוחות הבטון האימתניים לאורכה ולרוחבה של הארץ כאילו טרור טילי הקרקע-קרקע, העוברים מעל גדרות כאילו כלום, הוא עדיין לא יותר מ"הפחדה של הימין".

הממשלה מעמידה פנים שהטילים הנופלים בשדרות אינם פוגעים בריבונותה של מדינת ישראל, ושצריך להמתין עד שטיל קסאם ינחת חלילה על בית ספר, או על גן ילדים, כדי לעשות מה שכל מדינה נורמאלית עושה כאשר יורים עליה.

גורמים בתקשורת הישראלית מעמידים פנים שמדובר במתקפה ארטילרית ראשונה של הפלשתינים על אוכלוסיה ישראלית אזרחית. כאילו יותר מ-3,000 טילים ופגזים, שהומטרו בשנים האחרונות על יישובי גוש קטיף, לא היו אלא מתקפה נגד "מתנחלים" – שאינם אזרחים מן המניין, ואולי אף אינם בני-אדם.

מפלגת העבודה מעמידה פנים כי הצטרפותה לקואליציה היא מעשה אידיאליסטי, כי השרים החדשים שלה קובעים עתה את עתיד המדינה, וכי שרון מעריך ומכבד אותם.

ציפי, צחי, סילבן, לימור וגילה מעמידים פנים שטובת הליכוד ואחדותו לנגד עיניהם תמיד. חברים במרכז הליכוד מעמידים פנים שהם מאמינים להם. ישראל כץ מעמיד פנים שלא רואים כי גם הוא בין המניחים לאסון להתרחש. נתניהו מעמיד פנים שהוא נשאר לצד שרון רק כדי להציל את הכלכלה, לארגן משאל עם ולמזער את נזקי ההתנתקות (שהוא מתנגד לה, כמובן, ומניח שיהיו מספיק תמימים שייזכרו לו את ה"התנגדות" הזאת בבחירות הבאות).

גדעון עזרא מעמיד פנים כי האסון הגדול באמת, שבהריסת עשרות יישובים פורחים ובקריעת קרע עמוק בעם, הוא שהמשטרה תתקשה להילחם תוך כדי כך בגנבים ובעברייני-תנועה. מכבסי מלים מעמידים פנים ש"אלימות" זה לא לגרור אנשים בכוח, לעקור עצים, לנפץ חממות-פרחים ולנתץ בתים בעזרת בולדוזרים: "אלימות" זה להתנגד לכל אלה באופן פאסיבי.

אבירי איכות השלטון מעמידים פנים כי אם זה היה הפוך, ושרון היה מודיע לפני שנה ורבע על תוכנית לסיפוח שטחי יש"ע ולהכפלת ההתנחלויות, הם היו מקבלים את התנהלותו הפוליטית בדיוק באותה שלווה סטואית שבה הם מקבלים אותה מאז הודעתו על תוכנית הנסיגה. מערכת הביטחון מעמידה פנים שלמרות שאינה יודעת כיצד למנוע את ה"קסאם" מבלי לכבוש את עזה, אפשר לסמוך עליה שתדע – אחרי הנסיגה המוחלטת מעזה – למנוע את הטילים המתוחכמים יותר, וארוכי הטווח יותר, שיגיעו לידי הפלשתינים בהיעדר פיקוח של צה"ל.

אם לא ייעצר מצעד ההתחזות הזה, אם לא ייפסק ליקוי המאורות המאפשר אותו, לא יותירו אחריהם כל מעמידי הפנים הללו אלא עיי חורבות, חומת בטון חסרת-פשר, ומדינה שסועה שתצטרך להתחיל את עצמה מן ההתחלה.המאמר פורסם בעיתון "ידיעות אחרונות".
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו