בין חסידי ההתנתקות יש כאלה שסבורים כי הימין צודק הפעם, וכי ההיגיון והדמוקרטיה אכן מחייבים חזרה אל העם לפני צעד כה גורלי. אבל אין להם זמן. דחוף להם שהצעד הגורלי הזה יבוצע על פי לוח הזמנים שנקבע. יש בהם שמודים בשפה רפה כי גם הם היו דורשים הכרעה מחודשת של העם, אילו עמרם מצנע היה זוכה בבחירות 2003 ואח"כ מחליט פתאום להחיל את הריבונות הישראלית על עזה בעזרת הליכוד והאיחוד הלאומי. אבל אין להם זמן, ואתם מוכרחים לחדול מלהציק להם עם העניין הזה. הם ממהרים עכשיו, דברו איתם אחרי יולי.

משאל עם יכול להיערך תוך חודש, אבל משאל עם אינו מתאים לדמוקרטיה הפרלמנטארית וגם בימין רבים מתנגדים לו. הדרך היחידה להביא את ההתנתקות להכרעת העם היא אפוא ע"י הקדמת הבחירות, ולזה בשום פנים ואופן אין להם זמן! מערכת בחירות עלולה לדחות את ההתנתקות בשלושה חודשים תמימים, ובינתיים הקסם עלול להתפוגג!

הם רואים שהמצב בעייתי-משהו. את אריאל שרון הם מכירים לא מהיום, וזה לא שהם סבורים כי "מותר" להם לתמוך בדהירתו רק מפני שאנשי הימין תמכו בה לאורך שנים כל עוד היא התאימה לאידיאולוגיה הימנית. הם, כידוע, הרבה יותר מוסריים מאנשי הימין והרבה יותר אמונים על תקינות השלטון; פשוט אין להם זמן כרגע, הם חייבים לדהור בעקבותיו.

ברור להם שאילו די היה בסקרים לקבוע מה העם רוצה, אפשר היה לחסוך למדינה הרבה טרחה וכסף ולבקש ממינה צמח להרכיב כנסת וממשלה אחת לארבע שנים. ברור להם גם שאי-אפשר להעלים את חוסר הצדק הדמוקרטי לא ע"י דה-לגיטימציה של המתנחלים, ולא ע"י הגברת "ההזדהות עם כאבם". ושלא יעזור אפילו השם "שבת אחים" שצה"ל נתן למבצע העקירה, אם חלק נכבד מן הציבור הישראלי מרגיש נבגד ומרומה עד כדי נכונות לשבות רעב.

פשוט אין להם זמן, אין להם זמן, הם חייבים למהר לפני שזה ייגמר. אם ההתנתקות לא תבוצע לפי הלוח זמנים יש לדעתם סכנה שהיא לא תבוצע כלל, ויובלות עלולים לחלוף עד אשר יישנה הנס ויקום עוד ראש ממשלה שיעקור יישובים: ראשי ממשלה מן השמאל אינם מסוגלים, וכמה פעמים בהיסטוריה הופך ראש ממשלה מן הימין את עורו עד כדי מה ששרון עושה היום?

אסור להם להחמיץ את שעת הכושר. הם סמלי היושר הקמים ומוחים תמיד נגד כל עוולה, אבל אריאל שרון הוא ללא ספק הדבר הטוב ביותר שקרה להם ואת הזמן היקר שלהם איתו אסור להם לבזבז על בחירות-שמבחירות. פנו להם דרך, אל תפריעו להם עם טיעונים דמוקרטיים.

לא מדובר בננסים פרלמנטאריים כמו רוב חברי סיעת הליכוד, המתנגדים להקדמת הבחירות רק מפני שהם חוששים לעתידם האישי. לא מדובר גם באנשי השמאל הקיצוני, ששנאתם למתנחלים כבר מזמן העבירה אותם על דעתם. מדובר בישראלים הגונים ובעלי-השפעה מתחומי האקדמיה, המשפט, התרבות, הפוליטיקה, התעשייה והתקשורת, שפשוט דחוף להם לראות בולדוזרים מחריבים יישובים.המאמר פורסם בעיתון "ידיעות אחרונות".
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו