המסקנה שלי מהאירועים הללו היא אחת - "מהפכה". צריך לקחת להם את השלטון מהידיים, כמעט שישים שנה הם בשלטון, והם לא יודעים מה לעשות היום עם הכח שלהם. במקום לבנות הם הורסים. הם הביאו את המדינה למקום הראשון בעולם ב"שחיתות שלטונית" ומקום דומה ב"שחיתות מוסרית" - סחר בנשים וכד'. חבל להשקיע בהם כעס. אין לזה תועלת. אנחנו צריכים לקחת להם את השלטון מהידיים. את מערכת המשפט. את התקשורת. את הדרך ללבבות של העם.

איך עושים את זה?

כדאי לזכור נתון אחד בסיסי וחשוב. 50% מהתלמידים היהודים במערכת החינוך הם ילדים דתיים וחרדים. המגמה היא "עליה". כל שנה נוספים עוד 3% אחוזים. עיקר הגידול הוא במגזר החרדי. ואע"פ שאיננו רוצים להעתיק את כל השקפת העולם החרדית (במיוחד אחרי שיתוף הפעולה של ליצמן וחבריו לגרש יהודים), עלינו ללמוד כדי להגדיל את מערכות החינוך שלנו כל שנה ב 3% לפחות. לצורך כך יש לבצע שלושה מהלכים:

א. להתנתק מהשחיתות - להתנתק מהתרבות החילונית, תרבות שקרסה בקול רעש גדול בשעת המבחן. כל הסופרים והמשוררים, כל הוגי הדעות ואנשי המוסר. כל העיתונים והשדרנים מערוצי הרדיו והטלוויזיה השונים, כולם כולם התגלו כ"חדלי אישים" (חוץ מאריאל זילבר). לא לצרוך את התרבות שלהם. צריך להתנתק כמה שיותר מהתרבות של האנשים שרקדו על הדם שלנו. כך נעצור "נשירה" ו"חילון" שקיימים פה ושם.

ב. פנים אל פנים - להמשיך בכל העוצמה והעז ולהגדיר מטרה: להביא יותר ויותר ילדים למערכות החינוך הדתיות. לא רק לחייך ולשתות קפה. לא רק להרבות אהבה. זה הבסיס, המטרה היא "חינוך דתי" כמו שעשינו בשנות החמישים.

ג. פתיחות - אלפי תלמידים מתדפקים על דלתותינו ונדחים. כל מנהל מסיבותיו צודק, אין מקום, הם לא ברמה וכו'. אבל כציבור צריכים אנחנו "להחליף שיטה". לקלוט כל מי שרוצה יהדות כדי שלא נוריד את הרמה של בתי הספר, צריך להרחיב את אחריות בית הספר גם על כל הבית של התלמיד. על התנהגות הוריו, על הלבוש שלהם וכד'. המערכות החרדיות דורשות שינוי אורחות החיים מההורים המסורתיים שבניהם מצטרפים למוסדותיהם. דורשים ומקבלים. גם אנחנו צריכים לדרוש ולקבל. גם מהקיימים וגם מהמצטרפים.

כך נוכל לגדול כל שנה ב 3% לפחות. כך נוכל להעביר את ההגה של המדינה לידיים אחראיות. ככל שנעשה את זה יותר מהר ויותר טוב, כך נוכל לחסוך צרות עתידיות, ולהקדים את הטוב לעם כולו.
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו