באווירה של פורים אנחנו שואלים את עצמנו, מה ניתן ללמוד מהתנהגות מרדכי היהודי לגבי היום.

מרדכי היה מראשי קהילת שושן, בירת העולם דאז, מקור התרבות ומודל לחיקוי לכל שאר האימפריה של אחשוורוש. היהודים התחילו להתבולל ושכחו את חורבן בית ראשון, והגלות התחילה להיות מתוקה מתמיד.

המלך הזמין את היהודים לשמוח איתו, לא לפגישה חטופה של כמה דקות, אלא שבעה ימים תמימים, כולל שבת כמובן. אי אפשר לדחות הזמנה של המלך, מה יגידו הגויים? וזה עלול לפגוע בפרנסה ובעסקים ח"ו.

היהודים טענו: "נשפיע מבפנים, נתנחל בלבבות ומתוך אהבה נכיר להם את היהדות", בין שתי כוסות יין נסך. היהודים השפילו את עצמם עד כדי כך שהם נכחו בעת הצגת כלי המקדש, ושתקו.

האם ישראלי אחד היה נשאר בארץ, אם הנשיא בוש היה מזמין כל הישראלים להתארח באמריקה למשך שבוע בחינם?!

מול סחף כזה של חילול ה' ותאוות "כרצון איש ואיש", קשה להילחם. מה האלטרנטיבה?

לשבת בבית מדרש של מרדכי וללמוד הלכות קמיצה ודיני קורבנות. נו באמת! עדיף "לקבל ג'ובים", לטפח קשרים עסקיים ולקבל אישורי בנייה, לא לבית המקדש חס וחלילה, אלא לארמון בשושן הבירה.

איש אחד בלבד מתקומם ומוכיח את העם, לכן נוסף על שמו תואר לא מכובד לכאורה: "יהודי".

מרדכי היהודי "לא יכרע ולא ישתחווה", הוא גם יודע שכל המהפכות והגאולות התחילו מיחידי סגולה.

מרדכי היהודי "לא יכרע ולא ישתחווה", הוא גם יודע שכל המהפכות והגאולות התחילו מיחידי סגולה.

אברהם אבינו נלחם נגד תרבות העבודה זרה של נימרוד. משה רבנו ביקש "ברוב חוצפתו" לשחרר את עמו מקרב מעצמת העבדות העולמית. בני ישראל כעסו עליו, והאשימו אותו בהחמרת מצב השעבוד, בוודאי היו גם "צדיקים" החרדים לדבר ה' שדחו את משה, בטענה שלא הגיע זמן הגאולה, הרי כתוב "ועבדום וענו אותם ארבע מאות שנה"!! ( בראשית ט"ו, י"ג) ועברו מאתיים שנה בלבד.

גם מתתיהו הכהן מבית חשמונאי התחיל את המרד עם בניו בלבד, ולאט לאט במסע "פנים אל פנים" עקוב בדם, של מתייוונים ויוונים גם יחד, גייס תמיכה של העם.

המדרש אומר:" אמר משה לאליהו כלום יש אדם כשר בדור, אמר לו יש אדם אחד בהם ומרדכי שמו,אמר להם הודיעו שיעמוד הוא משם ואנחנו מכאן בתפילה ובתחנונים, אמרו לו רועה נאמן כבר כתבו אגרות של כליה על צאנך וכבר היא חתומה... מה עשה מרדכי קבץ כל תינוקות של בית רבן וענה אותם מלחם ומים והלבישם שקים והושיבם על אפר והיה צווח ובוכה עמהם ביום ובלילה". (ילקוט שמעוני, אסתר פרק ו')

בזכות "הנוער הנפלא" שלא התקלקל כמו הוריהם, העם כולו ניצל

מה גרם לנס שהציל את עם ישראל?

התינוקות של בית רבן שלמדו הלכות קמיצה, הקורבן הכי פשוט העשוי מקמח.

המן הרשע מודה בעצמו " אתא מלי קומצי קמחא דידכו ודחי עשרה אלפי ככרי כספא דידי " (מסכת מגילה), באה המנחה שלך מקמח ודחתה את 10,000 ככרות כסף ששילמתי כשוחד למלך.
איזה קשר הדוק בין הון ושלטון! כנראה עומרי שרון למד טוב את מגילת אסתר.

בזכות "הנוער הנפלא" שלא התקלקל כמו הוריהם, העם כולו ניצל. הם הסתגרו עם מרדכי היהודי ולמדו הלכות בית הבחירה, ורצו באמת לחזור לארץ ישראל כדי להביא קרבנות לה'.

בזכותם שלוש שנים לאחר מכן עלו לארץ ישראל, ובנו את בית המקדש השני.

מרדכי היהודי בוודאי סבל הרבה מאחיו "הממלכתיים" שהאשימו אותו בפרובוקציות כלפי המן והממשל. למה להימצא דווקא בסביבתו של המן הרשע כדי להכעיס אותו? למה לקלקל את הקשרים עם השלטון ולסכן את כל היהודים?

האם כדאי למרוד ולהסתכן בשביל 9 בתים בפרבר עופרה?

כנראה שהם שכחו את מצוות מחיית עמלק, וגם לא התייחסו בחומרה הראויה להשתתפותם במשתה של אחשוורוש. לכן אנחנו קוראים את פרשת עמלק מידי שנה כדי לזכור ובעיקר לקיים את המצוות מחיית עמלק.

האם כדאי להילחם בשלטון מושחת בכל מחיר עד כדי סכנת חיים? או לחכות עד יעבור זעם?

שמעתי מפי הרב חיים דינוביץ שהתשובה לשאלה הגורלית הזאת, תלויה באופי המאבק, חייבים ומצווה למרוד כאשר המאבק נגד התורה וכלפי הקב"ה. אבל אם המאבק הוא על שליטה באדמות או גובה המיסים, כמו שהיה בתקופת רבי יוחנן בן זכאי נגד הרומאים, אז עדיף להתפשר ולא להיאבק.

האם כדאי למרוד ולהסתכן בשביל 9 בתים בפרבר עופרה? התשובה היא כן, כי הפלשתינאים והמוסלמים נלחמים מלחמת קודש "ג'יהאד" נגד העם היהודי בישראל ובכל העולם, ומוכנים להקריב את חייהם כדי לטבוח בנו.

הגואל שאנחנו כל כך מצפים לו, כנראה גם הוא יהיה תימהוני ופרובוקאטור שחושב על הצעד הבא, ורוצה לחדש את עבודת המקדש ולחדש את מלכות בית דוד.

אני רוצה להיות כמו מרדכי היהודי הנלחם נגד השלטון המושחת והאנטי יהודי.
אני רוצה שמדינת ישראל תאפשר ליהודים להתפלל בהר הבית, ולהתחיל להביא קורבנות.
אני רוצה לשנות את המשטר הישראלי, ולבסס שלטון על חוקי התורה.
אני רוצה צבא שמגינה על יהודים ונלחמת באויביה.
אני רוצה מדינה של יהודים.

זה מה שאני לומד ממגילת אסתר, לכן היא לא תתבטל לעתיד לבוא. בסופו של דבר מרדכי השפיע מלמעלה (ולא מבפנים), ובזכות זה זכה בשלטון ונמנה משנה למלך.כל מי שמזדהה עם הדברים הכתובים לעיל ורוצה לשנות דברים, מוזמן להצטרף ל"עוצמה להחלפת המשטר בישראל". טלפון: 077-6261577