ניתן לשער, שהתמונות אשר יראו את יצחק רבין במשך כמחצית הדקה מרגע יריותיו של יגאל עמיר לבין כניסתו למכוניתו—קטע שהושמט מסרטו של קמפלר, יוכיחו ללא צל של ספק כי רבין יצא מהכיכר ברכבו ללא פגע!

לכאורה, ידוע לכל כי הסרטון היחיד מזירת הרצח של יצחק רבין צולם ע"י "הצלם החובב" מר רוני קמפלר וכי הקובץ שכולל אותו 'טופל' ע"י גורמי השב"כ במשך השבועות עד לחשיפתו לעיני הציבור, מקוצץ כדי להתאימו לגרסה הרשמית של אירועי הרצח.

אזרחים ועיתונאים שחקרו את רצחו הוכיחו שהגרסה הרשמית הזו הינה שקרית, ונבנתה בעמל רב במשך כל הלילה המר והנמהר ההוא (בין 4 ל-5 בנובמבר, 1995) בסיוע או לפחות שתיקה של רופאים בכירים אחדים בביה"ח "איכילוב". למרות הכל, הצליחה הכת השלטת בעזרת הבג"ץ ואמצעי התשקורת (לא שגיאת כתיב!) למנוע פרסום מידע זה, באמצעות (בין השאר) כינויים של חושפי האמת כ"הזויים", "תימהונים", "שוטים", "משוגעים" וכיו"ב (כגון במאמר המערכת של "ידיעות אחרונות" מ-2 בינואר, 2002).

ובכן, לפתע מתברר, שהיה צוות טלביזיה זר שצילם את האירוע בכיכר מלכי ישראל—הצוות היחיד, לדברי הכתב שרל אנדרלין, "שצילם סרטון היסטורי של מעצר יגאל עמיר" בערב הרצח. ניתן לשער, שהתמונות אשר יראו את יצחק רבין במשך כמחצית הדקה מרגע יריותיו של יגאל עמיר לבין כניסתו למכוניתו—קטע שהושמט מסרטו של קמפלר, יוכיחו ללא צל של ספק כי רבין יצא מהכיכר ברכבו ללא פגע! ומכיוון שהגיע לביה"ח איכילוב כעבור למעלה מ-20 דקות בניידת טיפול נמרץ כשהוא מונשם וללא דופק עם קליע יחיד שריסק חולייה בעמוד השדרה שלו ופגע בכלי דם ראשיים—המסקנה שאין להכחישה היא כי הכדור נורה לחזהו, לאחר הכניסה למכונית השרד שלו. האם הסרטונים (של אנדרלין והחלק המקוצץ של קמפלר) מראים את הקטע ששולל את הגרסה הרשמית, וזו הסיבה מדוע הם 'מנועים' מהצגתם בציבור?מדוע אמצעי התשקורת ה'מקובלים' כאן ממעיטים בדיווח על ביקורו של פיליפ קרסנטי בארץ ועל סדרת הרצאותיו שמתארות את מאבקו המוצלח ואת פעולות משרד החוץ הישראלי נגדו, ולמעשה נגד המדינה?!

השאלות המיידיות שצצות הן: מה גרם (ועדיין גורם) לכתב של רשת כה נחשבת (France-2) לגנוז את "הסרטון ההיסטורי" הזה ולא להקרינו במשך 13 שנים ויותר, כפי שהציג למשל את הקטע המפוברק על מוחמד אדורה? מי לוחץ עליו למנוע את הפרסום הזה? או לחילופין: את מי הוא סוחט כדי להימנע מהפרסום של החומר הנפיץ הזה? וכהשלמה: מדוע כל המערכות של משרד החוץ סייעו לו במשפט הדיבה נגד הכתב ההגון והאמיץ פיליפ קרסנטי—משפט שלבסוף שרל הפסיד בו ואת היושרה שלו, לפחות בצרפת בינתיים? וכן: מדוע אמצעי התשקורת ה'מקובלים' כאן ממעיטים בדיווח על ביקורו של פיליפ קרסנטי בארץ ועל סדרת הרצאותיו שמתארות את מאבקו המוצלח ואת פעולות משרד החוץ הישראלי נגדו, ולמעשה נגד המדינה?! והדובדבן שעל הקצפת היא השאלה הטמונה בכותרת מאמר קצר זה, שאליה עוד נחזור בעתיד, ללא לאות עד לפתרונה!

התשובות לשאלות אלה וחשיפת הסרטון(נים) הגנוז(ים) עשויות לגלות סוף-סוף את מתכנן(י) הרצח ואת מבצע(י)ו. האם משרד החוץ מימיו של שמעון פרס, אשר שם את כל יהבו ב"תהליך השלום של אוסלו" (עד כדי גניזת חומרי הסברה על אלימות הערבים והמוסלמים), משתיק את עלילת הדם על מותו של מוחמד הקטן ומגביר בכך את גל האנטישמיות בעולם אך ורק כדי למנוע הקרנת הסרטון על רצח רבין ברבים? האם האינטרסים האישיים-לכאורה הצרים הללו שלהם מתגברים על אלה של המדינה, העם והארץ?

אזרחים שוחרי-טוב לעם לא יירתעו מחשיפת האמת עד תום—כדאי להם למסתירי האמת, לאזור עוז ולעמוד בפניה ללא כחל וסרק, וככל שיקדם—מוטב!