בעולם העשייה יש גם טעויות
בעולם העשייה יש גם טעויות

"איננו מבינים כיצד מעז שר החינוך להעניק לדוד המלך את פרס ישראל לשירה עברית. הרי דוד היה זה אשר ישב בביתו בשעה ששלח את חייליו למלחמה. ולא עוד אלא שהוא קידם את אחד ממפקדיו הבכירים לחזית המוות רק ע"מ שלא ייתפס על עבירה חמורה שעשה, אותה לא נזכיר על שפתנו הטהורות.

חזור בך שר החינוך! אין דוד המלך ראוי לפרס וגם לא שאר המועמדים: אברהם אבינו על חקר הפילוסופיה היהודית, יוסף בתחום הכלכלה ומשה רבינו על פעילות ציבורית. כולם טעו מתישהו בחייהם. מאחורי כל אחד עומדת לה פאשלה רצינית שאנשים כמוך מנסים לטאטא! אשרינו שתורתנו לא כיסתה את שגיאותיהם ונתנה לנו את היכולת לדעת מה באמת קורה שם למעלה".

הדברים הללו אינם דמיוניים. הם עולים כל הזמן ע"י טהרנים קטנים החיים בתוכנו. הם אלו שידאגו מחר לפסול את גבי אשכנזי מלכהן כאיש ציבור, ירוצו לבג"ץ נגד הרב הצבאי הראשי על שהיה טייס המסוק באסון הכבל וגם יעשו את המוות לסגן הרמטכ"ל יאיר נווה על "חלקו" בעמונה.

היום, החליט מישהו שאינני מכיר, ואולי זה רק ברווז עיתונאי להזכיר לנו "מי זה הרב דרוקמן".

חבריי, בני גילי, אשר למדו בנתיב מאיר היו בין "נערי קופו", אותם אלו אשר סבלו מ"נחת זרועו" של ראש הישיבה קופולביץ. איני מצליח להבין כיצד הרב מוטי אלון חזר ללמד בישיבתו של הרב דרוקמן ב"אור עציון" וגם יש לי השגות על דברים אחרים שא

בעולם העשייה תמיד יש טעויות, תקלות וסיבוכים חמורים. אלו היושבים רק מאחורי מקלדת אינם מבינים שלא תמיד קל לקבל החלטות נכונות ולא באמת אפשר לדעת מה ילד יום

מר ועשה הרב בחייו. ועדיין, הרב חיים דרוקמן הוא מנהיג משכמו ומעלה שכל חייו אינם אלא מפעל ענק של אחריות לאומית, עשייה חינוכית והרבצת תורה שנעשתה בצניעות ובפשטות.

בעולם העשייה תמיד יש טעויות, תקלות וסיבוכים חמורים. אלו היושבים רק מאחורי מקלדת אינם מבינים שלא תמיד קל לקבל החלטות נכונות ולא באמת אפשר לדעת מה ילד יום. הבעיה הארצית היא, שלעיתים, אותם אנשים שבחייהם אפילו לא התנסו בארגון מסיבת יום הולדת, מסוגלים להפיל מלכים רק בגלל שספרי הזיכרונות פתוחים תדיר לידם.

אלו שתמיד מנסים למצוא את הרע במי שמוביל את הטוב, עלולים להביא אותנו לעולם רע יותר שבו אף אדם ראוי לא ירצה לקחת אחריות. מי שמחפש מנהיג ציבור שאין מאחוריו ולו שמץ של קופת שרצים קטנטנה מאחוריו, יקבל עולם מלא במנהיגים קטנים.