אם הערבים יכולים להתאחד גם הימין יכול
אם הערבים יכולים להתאחד גם הימין יכול

המפלגות הערביות התאחדו בריצה משותפת לכנסת. יש ביניהם הבדלים של דם, חלקם תומכים בנשיא הסורי אסאד וחלקם תומכים במורדים שטובחים זה בזה כמה שנים טובות. חלקם קיצוניים מהתנועה האסלאמית וחלקם אתאיסטים תומכי חד"ש. הם השכילו לגבור על המפריד וללכת על המאחד.

זה לא היה להם קל, הרבה מתווכים עבדו על זה, כמה וכמה ישיבות, כמה וכמה פשרות. בסופו של דבר הם התאחדו בלחץ הציבור למפלגה אחת גדולה שחרטה על דגלה כל מה שמתנגד לעם ישראל בארץ ישראל על פי תורת ישראל. הם הבינו שהחשש שמא אחת מהם לא תעבור את אחוז החסימה הגבוה 3,75 אחוז.

כמו בכל אחדות, הערבים הולכים להגדיל את כוחם יותר מהמספר של חיבור כולם יחד. ככה זה בפוליטיקה - חיבור מביא אנשים נוספים. כך קרה לבית היהודי שהכפיל את כוחו בבחירות הקודמות. כך קרה לאיחוד שבין מפלגת העבודה בראשות הרצוג לתנועה שבראשות גב' ציפי לבני. חיבור שהביא להם עוד ששה מנדטים יותר מהחיבור המספרי של שני התנועות ביחד.

הימין לא הצליח להבין את זה עד היום הזה. בעוד שלושה יומיים נסגרת האפשרות להגיש רשימות לכנסת. יש שתומכים בבית היהודי, יש שתומכים באלי ישי וביוני שטבון ויש שמזדהים עם 'עוצמה לישראל'. עכשיו זה באמת לא משנה, כולנו כאחד צריכים לפעול לאיחוד בין אלי ישי לעוצמה לישראל.

אם 'עוצמה לישראל' ו'יחד' של אלי ישי  הולכים בנפרד, הסיוט של שליטת השמאל והערבים עלול להתרחש. לא מדובר כאן רק בסגירת תקציבים והקפאה – מדובר כאן בדברים הרבה יותר גרועים.

אם הימין ילך בנפרד והשמאל והערבים ילכו יחד, זה לא ישנה אם לבית היהודי יהיו 17 או 20 מנדטים בכל מקרה הם יהיו בחוץ. השמאל והערבים לא יכניסו אותם לממשלה. הם יכניסו את אריה דרעי לפיד וכחלון, ויזכו לתמיכת הערבים בחוץ. התשלום על הכל יהיה על חשבון ארץ ישראל ותורת ישראל.

ביומיים שנשארו כולנו צריכים לעשות כל מאמץ לשכנע את יחד ועוצמה לישראל ללכת יחד. אני יודע שיש הבדלי דעות, אולי גם הבדלי רגשות. כל זה לא משנה, אנחנו חייבים להתאחד. אם חפצי חיים אנחנו – חייבים לפעול בכל כוחנו. אם השמאל יכול, אם הערבים יכולים – גם אנחנו יכולים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו