חירות, שוויון - צביעות
חירות, שוויון - צביעות

סטפן רישאר, מנכ"ל אורנג', הזכיר למי ששכח במסיבת עיתונאים בקהיר שלאנטישמיות בצרפת יש מסורת ארוכה רבת שנים. צרפתים

צבועים, רודפי בצע, מדברים גבוהה גבוהה על חירות, על כבוד האדם ועל שוויון, ובפועל מתכחשים לערכי מוסר ויושרה. ברוח זו פעל נשיא צרפת שארל דה גול כשהטיל במפתיע, שלושה ימים לפני פרוץ מלחמת ששת הימים, אמברגו על ייצוא נשק חיוני שישראל כבר שילמה עבורו.

האנטישמיות הישנה והמוכרת עטתה עליה מסיכה חדשה של אנטי־ישראל. אנטישמיות שפועלת ללא הרף להפיס את המוסלמים המשתלטים על אירופה ולקבל אתנן מעסקים עם מדינות מוסלמיות.

במזרח התיכון מתבצע הרג אכזרי של בני אדם חפים מפשע. יד מוסלמי בצוואר אחיו, ראשי מדינות ערביות מטילים חביות נפץ ונשק כימי על אזרחים שלהם, נשים נאנסות באכזריות, ילדים נטבחים - ומה שמעסיק את העולם "הנאור": הטלת חרם על ישראל. מדינה יחידנית, המהווה אי של שפיות בתוך אוקיינוס שכולו טירוף מערכות.

אין חדש תחת השמש. כבר אלפי שנים היהודים משלמים את מחיר הזדונות, השיגעון והציניות של עולם אכזר ואדיש. יידעו האנטישמים החדשים שלעולם לא יכניעו את הרצון היהודי לחיות בכבוד, בביטחון ובשגשוג.

מארגני החרם האקדמי והמסחרי, ובהם ישראלים בהווה ובעבר, מנסים להוליך בכחש את אזרחי ישראל. לאחר שהמיליונים שהשקיעו במערכת הבחירות ירדו לטמיון בניצחון הימין, הם מייצרים אווירה כאילו החרם הוא תוצאה של אי הסכמת ישראל לחזור לגבולות 67'. שקר מפגיע.

חבל מאוד שגם בכירים בממשל האמריקני מטילים שלא בצדק את האחריות על ישראל להיעדר מו"מ מדיני. רוב גדול מאזרחי ישראל יודע את האמת: המניע לחרם הוא גבולות 48', כלומר: הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. עובדה היא שגם בימים שלפני 67' מדינות ערב לא הפסיקו אפילו לרגע את הניסיונות לחסל את הישות הציונית בארץ ישראל.

אין צורך להפריז במשמעות החרם. בל יהלכו עלינו אימים מארגני החרם, שדואגים לזכויות בעלי חיים יותר מאשר לחיי היהודים. מדינת ישראל היא מעצמה ערכית, צבאית, כלכלית ומדעית. חובה בימים שכאלה להתלכד, קואליציה ואופוזיציה, לעמוד כאיש אחד בלב אחד מול הדה־לגיטימציה של ישראל.

כדאי מאוד שלא נאשים את עצמנו, כי בכך אנו מתדלקים את החרם שמיועד לפגוע בכל ישראלי, שמאלי וימני. מדינת ישראל צריכה להפעיל מנגנון יעיל וחזק שיהדוף את החרם במישור המדיני, ההסברתי והמשפטי. למשימה זו אפשר לגייס את העם היהודי כולו. יהודי צרפת כבר הפנימו שכל יהודי הוא יעד לטרור אישי וכלכלי. החרם ימריץ אותנו לפעול בחירום, ונכה אותו עד חורמה.

מתוך "ישראל היום"