"הרצח בדומא, עם כל חומרותו, הוא לא אירוע טרור. נקודה. מי שקורא לו טרור חוטא לאמת, גורם לפגיעה אנושה ולא מוצדקת בזכויות אדם ואזרח, הופך את עצמו למישהו מהאו"ם שתפקידו לשמור על הסדר "משני הצדדיים", מוזיל את המונח טרור וכתוצאה מכך פוגע בסופו של יום גם באפקטיביות של המאבק נגדו".

(ח"כ בצלאל סמוטריץ', עיתון בשבע - 10/12/2015).

ח"כ סמוטריץ' טוען שמישהו בשירות הכללי איבד את הצפון כיוון שהחליט שהיהודים שהציתו את הבית בכפר דומא הם טרוריסטים ואיך בכלל אפשר להשוות בין טרור ערבי רצחני שמפעיל אויב במסגרת מלחמה נגדנו לבין פשעים חמורים, נאלחים של יהודים שאמורים להיות מטופלים במסגרת ההליך הפלילי.

להוכחת טיעוניו כותב סמוטריץ' שאם נמשיך לדבר על טרור יהודי, מחר נעסוק במשפחות של מחבלים יהודים ומחרותיים באוכלוסיה יהודית תומכת טרור ולהיכן נגיע?

ובקיצור הגדרת יהודים כטרוריסיטים על פי סמוטריץ' היא קריאה פופוליסטית ושטחית המשקפת חוסר יכולת הבחנה מינימלית בין סיטואציות מורכבות.

ח"כ הנכבד מבקש שנתייחס לרוצחים יהודים כמו ברוך גולדשטיין, הרוצחים של מוחמד אבו חדיר והרוצחים של משפחת דוואבשא בקטגוריה אחרת בהשוואה לרוצחים ערבים. רוצחים ערבים הם טרוריסטים-אויבים ואילו רוצחים יהודים הינם פושעים פליליים. לפושעים פלילים מותר להיפגש עם עורכי דין, להדליק נרות חנוכה, להניח תפילין ולעומתם טרוריסטים ערבים ניתן להחזיק במעצר ללא עורך דין וללא הגבלת זמן, למנוע תפילה, להרוס בתים, לטרטר את המשפחות, לטרטר את הכפר שמסביב ועוד.

ח"כ סמוטריץ' מניח שרוצחים יהודים אינם אויבים ולכן יחקרו בתנאי לוקסוס, ישפטו ברחמים, יענשו בהתאם וכעבור כמה חודשים/שנים ישוחררו באמצעות חנינות של כבוד הנשיא. ולו יצויר ח"כ סמוטריץ שטרוריסיטים יהודים מסוכנים מטרוריסטים ערבים האם גם אז תמשיך לפנטז על שתי מערכות משפט בסגנון סדום?

בשנות ה-80 פעלה במדינת ישראל מחתרת יהודית שבקשה להסיר את אחד ממסגדי הר הבית. ביצוע המזימה השטנית היה הופך את חיינו כאן לגהנום וישראל הייתה עלולה למצוא עצמה במלחמה על הבית השלישי מול מאות מיליוני מוסלמים. קבוצת טרור יהודית נחושה עלולה להצית כנסיות, מסגדים ובתים מאוכלסים, לפגוע בבסיסי צה"ל, לרצוח ראש - ממשלה ובעיקר לסכן את קיומה של מדינת ישראל באמצעות הפיכה או פגיעה במתחם הר-הבית.

ולכן יש להתייחס לטרור יהודי במלא החומרה. הניסיון של סמוטריץ לגרור את כלל ציבור המתנחלים לתמיכה במעשי טרור ורצח – הוא ציני ומביך. שריפת משפחת דוואבשה לא זכתה לתמיכה של הציבור הדתי לאומי על כל גווניו. מדובר ברצח שיצא מבית מדרשם של פורעי הימין הקיצוני, והניסיון לצייר את כלל המתנחלים כימין קיצוני פוגע בעיקר במתיישבים. ניסיונו של סמוטריץ לגרור את כל מפעל ההתנחלויות ואת הציבור הדתי לאומי לצידם של הטרוריסטים – מכתים את היהדות ואת כלל המתנחלים בגזענות ובתמיכה בטרור.

הסתייגותו המהירה של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט מדבריו החמורים של סמוטריץ' והתעקשותו של סמוטריץ' לא לחזור בו – מקבעות את סמוטריץ' כתומך במערכות משפט מוטות ונגועות בגזענות.

"חמישה ראשי דיינים היו בסדום: קו שקר ורב שקר, רב נבל, רב מסטידין (מטה דין) וקלאפנדר (גונב נפש)" בראשית רבה.