קווים לנאורות הישראלית
קווים לנאורות הישראלית

נאורות חילונית קיימת באסא כשר ובגדי טאוב ובאברי גלעד. נאורות של כפירה היא מקסם שווא. נאורות של כפירה באלוהים, בכוח עליון, בצו המוסרי העליון, בנותן התורה, בעשרת הדברות כציווי אלוהי, היא לא נאורות, היא עבודה זרה.

ריגול נגד חיילים, נגד מתיישבים חלוציים, נגד יישובים ישראליים, היא בגידה ולא נאורות. פולחן הלהטב"ק, פולחן ההפקרות במצעדי גאווה, פולחן האוכל וההנאות החומריות בארץ ובחוץ לארץ, זה לא נאורות. גירוש יהודים תוך כדי רמיסת המצפון, הדמוקרטיה ורוח מגילת העצמאות ותקומת ישראל, היא לא נאורות.

החרמת יהודים ומוצרים של יהודים המעסיקים אלפי ערבים היא לא נאורות, אלא רשעות ואכזריות. השתתפות במסע החרמת מדינת ישראל ומוסדות חינוך וצבא הגנה לישראל היא לא נאורות. זו חזירות ובוגדנות כשיטה. תמיכה בארגוני טרור ובטרור מדיני ופוליטי נגד מדינה יהודית זה לא נאורות. זה טרור ופשע מאורגן. הדחת מפקדים בקו האש וצייד מכשפות ושמו הדתה זה לא נאורות.

זה פשע שנאה ליהדות ולעם היהודי לדורותיו. תמיכה בפולשים אפריקניים וסינים כנגד יהודים מדרום תל אביב ובשאר חלקי הארץ זו אינה נאורות. זה תקיעת סכין בגב האומה ובמשפחות יקרות המבקשות את זכויות האדם והיהודי המגיעות להן בצדק והוקנו להם ולנו בפוגרומים ובשואה בכל העולם.

הקמת מטכ"ל פמיניסטי רדיקלי שפוגע בנשים, בדתיים, בצניעות שני המינים בכל הצורות, זו אינה נאורות. זו רודנות ועריצות שהיא מרד הצבא כנגד העם והמדינה ונבחריה. חיסול הרבנות הצבאית כגוף חינוכי, העוסק ברוח הלחימה, היא פשע לאומי. זה לא נאורות.

זו רודנות ועריצות כנגד הטובים בבניה של האומה וכנגד הטוב שבעם היהודי, שבזכותו אנו קיימים אחרי אלפי שנים כעם אחד. יש כאן מרד צבאי כנגד רוח האומה שמסכן את קיומה. יש כאן אלימות ארגונית צבאית נגד ישיבות ההסדר, נגד התורה וההלכה, נגד עמל של עשרות שנים בהם בנו בצה"ל רוח אחדות ושלום.

רדיפת משפחת נתניהו, רדיפת אלאור אזריה, רדיפת הפטריוטים היהודיים בצבא ובאזרחות, אינה נאורות. יש כאן פשעי שנאה כנגד לוחמי צה"ל וכבילת ידיהם בעת מלחמה בטרור. זו בגידה בעת מלחמה. זו אינה נאורות. המטכ"ל ובג"צ והתקשורת הישראלית כובלים את ידי זרועות הבטחון בעת מלחמה. אין מילים להביע בהם את שאט הנפש והגועל מאנשים שמונעים מהעם היהודי את ניצחונו על אויביו. עופר וינטר הוא נאור. שלום אייזנר הוא נאור. אלאור אזריה הוא נאור.

רמיסת הדמוקרטיה על ידי אריאל שרון וחבורתו ושכמותם, תוך עקיפת משאל מתפקדים, תוך פסיקת הבג"צ שגירוש יהודים והרס יישוביהם הוא תכלית ראויה, הלקאת והכאת בני נוער בעמונה, הרס מיגרון, הרס עמונה, הרס יישובים ומניעת הקמת יישובים חדשים בישראל על ידי המחתרת הירוקה, הדרת הכאב והסבל של יהודים שגורשו, הצגת מתיישבים חלוצים ויישובים חלוציים כגוזלי תקציבים מהפריפריה, הם תעמולה ומסע השמצה והחפצה מהאכזריים ביותר שבוצעו כנגד יהודים על ידי יהודים, היא אכזריות ורוע ולא נאורות.

תעשיית סרטים ישראלים ותאטרון ישראלי המציגים את צבא ההגנה לישראל ואת מדינת ישראל כמבצעי פשעים נגד האנושות, היא בגידה בעם היהודי בעת מלחמה. הפקת סרטים ישראלים המעצימים אלימות ושימוש בגוף הנערה והאישה, הנער והגבר, כאמצעים לסיפוק יצרים, זו אינה נאורות. הצגות ומופעים המצדיקים פולחן גופני יצרי, ומצדיקים את פעולות אויבי העם היהודי, זו אינה נאורות. זו עבודה זרה.

מסע ההשמצה והשנאה כנגד כל מי שמתבטא ופועל כנגד מסע הפיתוי, השיסוי, וליבוי היצרים, הקורא לעצמו להטב"ק, הוא לא נאורות, אלא דריסת ורמיסת זכות הציבור לדעת, זכות הדיבור והביטוי של דעות והשקפות עולם, ורמיסת זכויות ההורים והמחנכים והאזרחים לבחור לחנך את ילדיהם לדרך אבות ואימהות מייסדי האומה.

אמנת גביזון מידן היא נאורות. נעמי שמר זו נאורות. אהרון אפלפלד זו נאורות. נתן אלתרמן זו נאורות. משה שמיר זו נאורות. ישראל אומן זו נאורות. ד"ר גיא בכור זו נאורות. ד"ר מרדכי קידר זו נאורות. ד"ר ניסים דנה זו נאורות. יהורם גאון זו נאורות. הירושלמיות השורשית והמחוייכת ומלאת החסד זו נאורות. יד שרה זו נאורות. כוח לתת זו נאורות. פסיכולוגיה יהודית וחיובית זו נאורות.

עמנואל לוינס זו נאורות. טוביה טננבום זו נאורות. הווארד מלווין פאסט זו נאורות. יהודה בורלא זו נאורות. ש"י עגנון זו נאורות. אלי ויזל זו נאורות. דוד בן יוסף זו נאורות. אפרים קישון זו נאורות. אפרים קארש זו נאורות. ג'ואן פיטרס זו נאורות. את כל אלה ורבים וטובים מסתירים מאיתנו. חומסים מאיתנו. במקומם שמים את עמוס עוז, את א"ב יהושע, דוד גרוסמן, יונה וולך, בחזית התרבות כאילו אין מלבדם.

כתבתי בעקבות מופת אנושי ושמו אמיל זולא. מי שמתעלם מסבל עמו, לאחר תקופת השואה והגבורה, לאחר שבע מלחמות ואינסוף פיגועי טרור ערבי, מעיד על עצמו שאינו מכיר את עומק הכאב של ציבור ענק שהולך וגדל ומתפתח ונקמתו ברוע היא ברכתו ולבלובו למרות הכל.

עוצמת הכאב היא עצמה הוכחה לסובלנות שאין דומה לה. בכל מקום אחר בעולם כבר היתה פורצת מלחמת אזרחים. לשמחתי אני שייך לציבור הקדוש שאהבת ישראל שבו, מנעה מלחמת אזרחים. השתתפתי בגופי במניעת מלחמת אזרחים בצעדת אופקים שעל גבי נשאתי את הרב הגדול שמסר את נפשו למנוע מלחמת אחים.