צרפת, מדינה סונית מתונה
צרפת, מדינה סונית מתונה

עסקני השמאל/תקשורת המציאו בשנים האחרונות הנחה כאילו קיימות "מדינות סוניות מתונות", המוכנות לשיתוף פעולה עם ישראל.

עד כדי כך הם מאמינים בהנחה המופרכת – כדרכם – עד שהם מתעלמים מן התנאי המתלווה אליה. אותן "מדינות סוניות מתונות", החרדות מפני התעצמותה של אירן, מוכנות להסתייע בישראל, ובלבד שזו תקבל את "היוזמה הסעודית", את "פתרון שתי המדינות", את "פתרון בעיית הפליטים" על-ידי השבתם לארץ ישראל, וכו'.

במלים אחרות, התנאי המוקדם של אותן "מדינות סוניות מתונות" לקבל סיוע מישראל הוא ש..... ישראל תתאבד.

גם תגובתן של אותן "מדינות סוניות מתונות" על הצהרת ירושלים של הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ מעידה על כך שלא מתינות מאפיינת מדינות אלה, אלא שנאה למדינת היהודים. לא רק סעודיה ומדינות המפרץ, אלא אפילו ממלכת ירדן, שהמשטר בה נשען מזה שנים רבות על כידוני צה"ל, הזדעקה ומובילה את האיבה הערבית נגד ההכרה האמריקאית הזהירה והמהססת הן בהיסטוריה והן במציאות בשטח.

התגובה המתלהמת ברחבי תבל כלפי צעדו של טראמפ אינה מוגבלת לאותן "מדינות סוניות מתונות". העולם המוסלמי כולו מתייצב למגננה מיותרת על העיר השלישית בקדושתה לדת המוסלמית, העיר שאינה מוזכרת בקוראן ושאינה נמצאת בסכנה. בין מובילי המחאה המוסלמית בולט הסולטן ארדואן, החולם להחיות את האימפריה העותומנית ולהמשיך את משטר הסולטנים.

התגובה הפבלובית ונטולת ההיגיון אינה נחלתן של "מדינות סוניות מתונות" בלבד, אלא גם של העולם הנוצרי-האירופי, זה "הנאור" בעיני עצמו, בין המלחמות הנוראות שהוא כופה על העולם. כאן בולטת מאד תגובתה של צרפת, זו שמתרפסת בפני המוסלמים וזו שמוכנה לעשות כל צעד אנטי-ישראלי ואנטישמי כדי לרצות אותם. ע"ע הצבעתה של צרפת בארגון הצבוע אונסק"ו, החלטה המכחישה את הקשר היהודי להר הבית.

שיא החוצפה הוא כמובן התגובה הגרמנית, תגובה של מדינה שהיא האחרונה שמותר לה להתבטא נגד ישראל והיהודים.

צרפת היא המדינה המובילה באירופה בשיעור המוסלמים שבה, כעשרה אחוז. בקרב בני ה- 14 ומטה שיעורם גבוה הרבה יותר. כל אחת משתי עריה הגדולות, פריז ומרסיי, מאכלסת מאות אלפי מוסלמים. נתונים אלה, יחד עם אופי התגובה הצרפתית להצהרת טראמפ, אופי שהוא דומה מאד לזה של אותן "מדינות סוניות מתונות", מעמידים את צרפת בגוש אחד עם אותן "מדינות סוניות מתונות".

צרפת הצבועה פוסלת את ארצות הברית מלשמש מתווך הוגן בין ישראל לערבים. אירופה בכלל, וצרפת בפרט, מעולם לא היו ולעולם לא תהיינה מתווך כזה, בגלל שהן מתיישרות באופן עקבי עם דרישותיהם של שונאי ישראל.

המעורבות של צרפת ושל בריטניה ומעצמות אירופיות לשעבר אחרות היתה מאז ומתמיד מזיקה ומיותרת וזרעה את זרעי הפורענות במפת המזרח התיכון. לפני 100 שנים שרטטו הקצינים הבריטי והצרפתי סייקס-פיקו את מפת האזור, המציאו מדינות יש מאין, הנהיגו את משטר הכיבוש המנדטורי באזור, ולא החמיצו כל שגיאה ונזק שניתן לעשותם. כך התנהגות שלטונות הכיבוש הבריטי נגד פליטים יהודיים מאירופה הכבושה בידי גרמניה הנאצית, וכך ניסיונותיה של בריטניה לקרוע את הנגב ולהעבירו לערבים, אפילו אחרי תקומתה של מדינה היהודים.

בשל ההרכב הדמוגרפי של צרפת ושל פריז ניתן לבחון דווקא שם את "פתרון שתי המדינות" על-ידי חלוקתן של צרפת ושל פריז בין הרוב הנוצרי הוותיק והמצטמק לבין המיעוט המוסלמי הצפוי להפוך לרוב לפני שנת 2050.