ההזדמנות של נתניהו
ההזדמנות של נתניהו

בשבוע הבא עתיד ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, להיפגש עם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ. על הפרק תעלה מן הסתם התכנית האמריקאית המתגבשת לגבי התהליך המדיני בארצנו.

פגישת נתניהו-טראמפ היא ההזדמנות הגדולה של נתניהו להבהיר לנשיא האמריקאי את האמת הפשוטה: או מדינה פלשתינאית (בארץ ישראל המערבית) או שלום. אין גם וגם, כי שני אלה הם דבר והיפוכו, ואינם יכולים לדור בכפיפה אחת.

ראש הממשלה מוטרד מאד מן הפצצה האיראנית. חשוב להזכיר לו שהפצצה הפלשתינאית מסוכנת וקרובה הרבה יותר. זו ההזדמנות שלו לנתק את הקשר שאינו קיים בין שלום לבין מדינה פלשתינאית. זו ההזדמנות שלו לשבור את השקר שהומצא בידי האוסלואידים הקרוי "תהליך השלום", בהיותו נשען על כרעי תרנגולת ועל הנחות יסוד מופרכות.

חלילה לנתניהו מלהתבשם מההחלטה האמריקאית להעביר את השגרירות האמריקאית לירושלים, ובתמורה להסכים להקמתה של מדינת אויב ממערב לירדן, בשעה שמדינה פלשתינאית כבר קיימת בעבר הירדן המזרחי ומתקיימת בזכות כוחה של ישראל, דבר שאינו מפריע למלך ההאשמי לבחוש בענייני ירושלים.

החלטתו של טראמפ להעביר את השגרירות לבירת ישראל משקפת שכל ישר והכרה במציאות ובהיסטוריה, ואסור שתשמש מנוף או מלכודת לתשלום ישראלי במטבע של איסור גזעני על יהודים להתגורר בלב ארצם.

ראש הממשלה עומד בראש ממשלת הימין/מרכז ויש לו מנדט ברור וחוזר מהבוחרים בישראל וממי שבאמת רוצה שלום – ולא מדינת אויב בלב ארץ ישראל – להבהיר עובדות אלה לנשיא האמריקאי. זו ההזדמנות של נתניהו להתנער ולחזור בו מנאום בר-אילן. אותו נאום איפשר לו לצלוח את שמונה שנות נשיאותו של אובמה, אבל אינו צריך לשמש מסד לקשריו עם טראמפ.

הגיעה העת – מזמן! – להסיר את המסכה ולהשתחרר מן הנוסחה השקרית של "פתרון" שתי המדינות. אם פתרון שתי המדינות אפשרי בכלל, הנוסחה עבורו היא שתי מדינות לשני עמים בשתי גדותיו של הירדן. ישראל כבר תרמה את חלקה לכך: בחתימתה על הסכם השלום עם ירדן היא ויתרה על ארבע חמישיות מארץ ישראל ההיסטורית והמנדטורית.

ראש הממשלה מוטרד מאד מציר הרשע של השמאל/תקשורת, שמעולם לא קיבל את תוצאות הבחירות הדמוקרטיות בישראל ואת היותו של נתניהו ראש ממשלת ישראל, והמנסה להדק עניבת חנק סביבו. על היועץ המשפטי לממשלה לבצע את תפקידו במקצועיות וביסודיות. על ראש הממשלה לבצע את תפקידו בנאמנות ובמסירות, ובעניין שלפנינו להמשיך לתפקד ולשטוח בפני הנשיא האמריקאי את האמת הפשוטה: ארץ ישראל המערבית היא יחידה גיאו-פוליטית אחת, שאינה ניתנת לחלוקה, ושפתרון לערביי ארץ ישראל המערבית יכול להימצא רק במסגרת אזורית רחבה יותר, אך לא ממערב לירדן. חשוב להבהיר: אין לגרש יהודי או ערבי כלשהו מביתו ממערב לירדן, אבל זכות ההצבעה של ערביי ארץ ישראל המערבית תהיה לבית הנבחרים ברבת-עמון ולא בירושלים.

פורסם לראשונה ב"מקור ראשון".