מכתב גלוי לראש הממשלה
מכתב גלוי לראש הממשלה

אדוני ראש הממשלה, בנימין נתניהו,

כמכר ותיק שלך;

כמי שמעריך את תרומתך הרבה למדינת ישראל במהלך 12 שנות כהונתך כראש ממשלת ישראל (למרות שגיאות חמורות כמו נאום בר-אילן והקפאת ההתיישבות היהודית ביהודה ובשומרון, גם אם פעולות אלה אפשרו לך לצלוח את שמונה שנות העוינות של הנשיא אובמה);

כמי שחושב שתפקודך כראש ממשלה עולה על זה של כל ראשי הממשלה שכיהנו לפניך מאז יצחק שמיר, אשר כמו דוד בן-גוריון בזמנו השכיל להעלות ארצה כמיליון יהודים;

כמי שמתקומם נגד גופי השמאל/תקשורת האנטי-דמוקרטיים, שמעולם לא קיבלו את בחירתך הדמוקרטית לתפקידך הרם;

כמי שמתפלל שהחשדות המועלים נגדך יתגלו כחסרי-בסיס ושתוכל להמשיך לשרת בתפקידך.

על סמך כל האמור לעיל ברצוני לפנות אליך ולבקש ממך להפסיק את מחול השדים סביב טקס סיום יום הזיכרון לחללי צה"ל ופתיחת אירועי יום העצמאות ה- 70 של מדינת ישראל. אירועי הימים האחרונים פוגעים הן בכבודך, הן בכבודו של יו"ר הכנסת, הן בכבוד הטקס שנפגע, והן בתחושות ובכבוד של הרוב המכריע של אזרחי ישראל ביום החשוב בשנה.

אדוני ראש הממשלה, הדבר נתון בידיך. ביכולתך להפסיק לפעול בעניין זה, ולהורות למקורביך לנהוג ברוח זו. ביכולתך להכריז לאלתר שהטקס השנה יתקיים באותה מתכונת שבה הוא התקיים בשנים עברו, ולמנוע את הפיכתו לאירוע שנוי במחלוקת, כזה המשרה אווירה של אי-נוחות דווקא בערב כה חגיגי ומשמעותי.

אדוני ראש הממשלה, הדבר נתון בידיך. ביכולתך לשפר בקלות את יחסיך הן עם יו"ר הכנסת והן עם נשיא המדינה. צעד כזה שלך יתרום לכבוד ולהערכה שאתה ראוי להם, הרבה יותר מנאום – טוב ככל שיהיה, אבל שנוי במחלוקת – במהלך הטקס החשוב.

אדוני ראש הממשלה, אודה לך מאד אם תיענה לפנייתי זו. אין לי ספק שהיא משקפת את תחושותיהם של רבים מאד מאזרחי ישראל.