מבצע "עזה בשלישית"
מבצע "עזה בשלישית"

המציאות בשטח ב-13 השנים שחלפו מאז הפשע הנורא והזדוני של עקירת גוש קטיף וגירוש תושביו היהודים, ובעיקר בארבע השנים האחרונות מאז מבצע "צוק איתן" מוכיחה כי הפתרון היחיד לחיסול מדינת הטרור "חמאסטאן", היא כיבוש סופי של חבל עזה ופתרון בעיית תושביו הערביים שרובם פליטי "הנכבה" וצאצאיהם.

ההנהגה הישראלית- הן הצבאית והן האזרחית חיה בהכחשה. היא מכחישה שלוש עובדות יסוד:

א. החמא"ס הוא ארגון טרור מפלצתי שמצהיר השכם והערב כי מטרתו היא השמדת מדינת ישראל. 
ב. הערבים הם מפירי הסכמים מטבעם וממורשתם הדתית, ואסור להאמין להבטחותיהם וחתימותיהם על הסכמים.
ג. הישות הערבית המדינית- צבאית שנמצאת כיום בחבל עזה, היא מלאכותית, חסרת שורשים שאין לה זכות קיום מדינית, כלכלית- חברתית ויש להכחידה. 

יש רק פתרון אחד לבעיה. הוא קשה לביצוע אך אפשר ליישמו, אם מנהיגי ישראל יהיו מאמינים, נועזים ואמיצים. הפתרון הוא "הנכבה בשנית".

העימות המחודש עם החמ"אס בשלושת החודשים האחרונים יביא כנראה תוך זמן קצר להשתלטות צבאית מחודשת על כל חבל עזה בפעם השלישית ב-62 השנים האחרונות. כל מי שעיניו בראשו מבין שזאת רק שאלה של זמן. 
הפעם אסור להחמיץ את ההזדמנות לפתרון בעיית הפליטים הערביים שהיא מוקד העימות בחבל. מבצע יישובם מחדש של ערביי עזה בצפון סיני שעלותו כ- 300 מיליארד דולר יתבצע תוך שיתוף פעולה הדוק עם מצרים ובסיוע בינלאומי רחב מימדים, במימון שיגיע מארה"ב ממדינות האיחוד האירופי, סין,יפן, סעודיה ונסיכויות הנפט. אנו מצפים גם לתרומות מרשימות של "האליטות השמאלניות" מישראל שמדברות גבוהה גבוהה על פתרון הומניטרי לסכסוך.

אזור צפון סיני הוא אזור גדול שאורכו כ- 220 ק"מ ורוחבו כ- 60 ק"מ, סה"כ כ- 13,200 קמ"ר (להשוואה שטח רצועת עזה כ- 360 קמ"ר בלבד.. כלומר האזור גדול בשטחו מרצועת עזה פי 35). כיום הוא ריק כמעט לחלוטין מתושבים. מתגוררים בו כ 120,000 תושבים (מהם כ- 60,000 בעיר אל- עריש= ראה במפה המצ"ב). 
ניתן ליישב בו כמיליון וחצי עד שני מליון תושבים נוספים בתנאי רווחה.
האזור משופע בקרקעות טובות לחקלאות, חלקן מתאימות לחקלאות "מאווסי" (שימוש במי תהום מתוקים במפלס גבוה), ויש בו שפע של מקורות מים בלתי מנוצלים שניתן לתגבר אותם בקלות ע"י שלוחת צינור מהנילוס במצרים.
תוך זמן קצר אפשר להפוך את השטח לאסם הירקות של אירופה. ליד החוף קיימים שדות דיג עשירים שבהם ייקלטו כל דייגי עזה לדורותיהם.
בשל האקלים הייחודי ("מדבר חוף") ניתן לפתח תיירות נופש ברמה גבוהה (כפרי נופש, קלאבים, בתי מלון) שתיתן שפע אפשרויות פרנסה לתושבים.
מבצע ההתיישבות יכלול הקמת חמש ערים גדולות, 20 ערים קטנות ועיירות ועשרות כפרים. ייבנו שני נמלים גדולים, שדה תעופה בינלאומי מודרני ויוקמו שירותי חינוך ורווחה מהמעלה הראשונה.

ומה יהיה הרווח של מדינת ישראל מהמבצע מעבר להישג הדמוגרפי המיידי?
כדי ליצור חיץ של ממש בין האזור הערבי החדש בצפון סיני לבין מדינת ישראל תיחפר לאורך ציר "פילדלפי" מצפון לדרום, בין רפיח וכרם שלום, תעלה רחבה שתהיה ראשיתה של "תעלת הימים" הותיקה שתוכניתה מעלה עובש בארכיונים. מאזור כרם שלום תמשיך התעלה מזרחה ותחצה את הנגב דרך קיבוץ גבולות- בקעת באר שבע – ערוער עד לים המלח. למותר לציין את הפיתוח האדיר והשגשוג הכלכלי שתביא התעלה לתושבי הנגב תוך פתרון בעיות האנרגיה החשמלית של המדינה לדורות. סביב התעלה יוקמו מיזמי תיירות מתקדמים.
בשטח שיפונה מהערבים בחבל עזה יוקמו חמישה גושי התיישבות יהודיים שיאוכלסו בעקבות מבצע עלייה רחב ממדים שכמוהו לא היה מאז שנות ה- 90 של המאה הקודמת.

בצפון החבל יוקם גוש ניסנית ובו חמישה יישובים כולל עיירה. באזור עזה יוקם גוש עזה – נצרים ובו עשרה יישובים כולל עיר הבירה החבלית. במרכז החבל יוקמו שני גושים חקלאיים: גוש כפר דרום ובו ארבעה יישובים כולל עיירה וגוש קטיף המורחב ובו עשרים יישובים כולל עיירה.
בדרום החבל יוקם גוש רפיח ובו שישה יישובים כולל עיר. סה"כ 45 ישובים חדשים ומחודשים. מאות אלפי העולים החדשים שיאכלסו את חבל עזה המחודש,יגיעו מאירופה (צרפת וחבר המדינות),אוקראינה, ארה"ב, מריכוזי "בני מנשה" בהודו, קהילות הגרים והאנוסים באמריקה הלטינית ויהודי אתיופיה. אליהם יצטרפו משפחות צעירות מבני הארץ שיזכו לתנאים מועדפים ביותר.
כל זה יביא לשגשוג ופריחה כלכלית מהמעלה הראשונה במדינת ישראל וגם במצרים.

הדגם העזתי יוכל בעתיד לשמש כבסיס לפתרונות דומים במרחבים אחרים בארץ ישראל; בראש ובראשונה – איו"ש.
לרבים זה נראה ונשמע דמיוני, אך אין ספק שהדברים ראליים וממשיים הרבה יותר מחזון המזרח התיכון החדש של שמעון פרס, יוסי ביילין ועדתם.

למדנו כבר כי באזור שלנו המציאות עולה לפעמים על כל דמיון.

מאמר זה מבוסס על מאמר שפירסמתי בערוץ 7 שנה לאחר העקירה והגירוש מגוש קטיף כאשר הרכיכות של פת"ח שלטו עדיין בכל רצועת עזה. שנה לאחר מכן, ביוני 2007 כבש ארגון הטרור חמאס את הרצועה, והקים את מדינת הטרור "חמאסטאן". 
ועתה לאחר יותר מעשור הגיע המועד לחסלה עד היסוד, ולהקים ולבנות במקומה חבל התיישבות יהודי שיהיה חוד החנית של המעצמה החדשה= מדינת ישראל.