סיכום נזקי הגירוש למדינת ישראל
סיכום נזקי הגירוש למדינת ישראל

1. הוקמה ברצועת עזה ביוני 2007 מדינת הטרור של החמאס- (חמא"סטאן) שהפכה את הטרור מאיום טקטי לאיום אסטרטגי!! כל המרחב הדרומי והמרכזי של ישראל הפך ליעד נגיש לפגיעת טילים, כולל מרכזי השליטה הבטחונית (המטכ"ל ומשרד הביטחון), נמל התעופה הראשי (נתב"ג) והמשני (שדה דב), ועוד יעדים אסטרטגיים חשובים כולל קמ"ג.

בעשור הראשון שחלף מאז הגירוש נאלץ צה"ל לבצע מאות מבצעים נגד הטרור כולל ארבעה מבצעי ענק נגד בסיסי הטרור שהיקפם גדל מפעם לפעם.

  • מבצע "חורף חם": פברואר- מרס 2008.
  • מבצע "עופרת יצוקה": דצמבר 2008- ינואר 2009
  • מבצע "עמוד ענן": נובמבר 2012 (8 ימים)
  • מבצע "צוק איתן": 8 ביולי – 26 באוגוסט 2014 (51 ימי מלחמה)

במהלך התקופה נורו כ- 9,000 טילי "קאסם" ו"גראד" ופצמ"רים, על יעדים בשטח ישראל. בוצעו מאות פגועי ירי והנחת מטענים. 115 חיילים ואזרחים נהרגו וכ- 700 נפצעו. היו גם אלפי נפגעי חרדה, ונגרם נזק כלכלי כבד למשק הישראלי.

ישובי עוטף עזה ננטשו חלקית.

עימות חמישי החל במאי 2018 והוא נמשך כבר שלושה חודשים במהלכו הופעלו שני סוגי טרור חדשים – תהלוכות השיבה וטרור עפיפוני ההצתה. מוקדם עדיין לסכם נזקים.   

2. תנועת הג'יהאד הערבית קיבלה רוח גבית משמעותית – הוכח כי מדינת ישראל מתקשה לעמוד מול "ההתנגדות" ("המוקאמה"), ואפשר לגרום לה לסגת משטחים ששוחררו ב- 1967; כאשר היעדים הבאים של הג'יהאד הם יהודה – שומרון ומזרח ירושלים.

3. התברר שהדמוקרטיה בישראל היא דמוקרטיה על תנאי, ודיקטטור אכזר, נחוש וערמומי, יכול לנצל אותה לצרכיו למרות שאין לו רוב בעם.

4. נגרמה פגיעה קשה פוסט- טראומתית לחוסנו של צה"ל בכלל שהופעל נגד אזרחים יהודייים,  ובעיקר לחיילים שהשתתפו בגירוש שלא במשימה צבאית של הגנת בטחון ישראל, אלא במשימה פוליטית.

5. נפגעו קשה כ-8500 אזרחים ישראליים שהיו "מלח הארץ"- חוד החנית של הציונות. בתיהם ומרקם חייהם נהרסו; ובניגוד לכל הבטחות "השלטון המגרש", למעלה מעשרים אחוז  מהם לא זכו גם לאחר 13 שנים לבית מגורי קבע חילופי, ולתעסוקה ראויה. זה מעשה עוול חמור ומביש, מעשה של בגידה חמורה פשע נגד האנושות שאין לו כפרה.

לסיכום: זה היה מעשה של בגידה חמורה בערכי הציונות הבסיסיים. יש לבטל מיד את חוק ההיתנתקות, ולחוקק חוק חדש שיקבע כי יש להעמיד לדין את  יוזמיו[ "חבורת חוות שרון"], ועל פשעיהם אין התיישנות.