סירבה להפוך למריונטה בידי פוליטיקאים
סירבה להפוך למריונטה בידי פוליטיקאים

רבות דובר על ניצחונה המרשים של עליזה בלוך והגעתה ללשכת ראש העיר בית שמש.

מעבר להחלטות האמיצות והמדויקות דוגמת ההחלטה שלא להתנוסס עם פניה על גבי שלטי החוצות בעיר, הרי שבניגוד למערכת הבחירות הקודמת שבה התמודד אלי כהן, ושהפכה למאבק תקשורתי ופוליטי ומסע הסתה הדדי מתמשך שבו לקחו חלק פעיל מאוד גם ראשי מפלגות האם שהפכו את השיח לפוליטי ולעומתי בעיקרו, במערכת הבחירות הנוכחית ניהל מטה הבחירות של בלוך מערכה מחושבת, ומדוקדקת להפליא.

העבודה נעשתה מתחת לרדאר הציבורי, תוך בניית מגדל קלפים שברירי, צעד אחר צעד, נסיגה לצד התקדמות.

נראה כי בנוסף להחלטה שלא להתנוסס עם תמונתה על מנת לאפשר דיון מעמיק ומשמעותי על חשבון העיסוק במעטפת, הרי שאחת ההחלטות המשמעותיות הייתה להתקדם במירוץ ללא הישענות ממסדית ומנגנון מפלגתי.

איני נכנס למקורות המימון בהם השתמשה בלוך, אך בשורה התחתונה העובדה כי אנשי המטה של בלוך שלא להישען על מנגנון מפלגתי, מנעה מצב שבו הסיעה הופכת לבובת מריונטה וכלי שרת ציני בידי פוליטיקאים, ואפשרה למהלך בלתי אפשרי להפוך להצלחה מסחררת המנוגדת לכל היגיון סביר.

עם זה, צריך לזכור כי למרות המילים מעוררות ההשראה והרצון לייצר שיח כנה ואמיתי ולפעול יחדיו לאיחוד השבטים, הרי שבמתח התמידי המובנה העצום שקיים באחת הערים הסבוכות והמורכבות בישראל בעלת הרוב החרדי המוצק, עם תפיסות עולם שנפערות ביניהן תהום עמוקה - יצריכו מבלוך להמשיך ולהפגין יכולות פוליטיות ואנושיות עילאיות על מנת שתוכל להגשים את תכניותיה הסדורות לשיקום המערכת והעירונית והכנסתה לרוטינת עבודה.

נתפלל עבור תושבי בית שמש כי האור הגדול שהקרינה לצד תעצומות הנפש וחוכמת החיים שהפגינה לאורך הקמפיין, יאירו דרכה שעות נוספות ושתזכה להוציא את העיר מאפלה לאור גדול.