עדינותה של מירי רגב 
עדינותה של מירי רגב

השרה, גב' רגב, קיבלה היום ייעוץ מצוין איך באמת מבצעים מדיניות. לא בעדינות אלא ב"כסאח" אמיתי. והיא רק צריכה לקרוא את המפה, ואת המסמך (שכבר איננו סודי ומסווג, על פי הפרסום) שחיברה קצינה במנהל האזרחי.

היא המציאה פטנט מדהים לטפל באזרחים בלתי ממושמעים ואולי אפילו בעבריינים של ממש. בלי לטרוח באיסוף ראיות ובהעמדה לדין. משימה מיותרת ומעצבנת. אומנם, יתכן שזה רק חיקוי למדינות נאורות כמו סוריה, סעודיה, ירדן ואפילו צפון וייטנאם. אבל מי שואל. העיקר שיתחיל סוף סוף לשרור שקט במחוזות שמעצבנים את הגברת במנהל האזרחי.

ובכן, מירי היקרה, לא צריך את חוק הנאמנות. ביצהר, למשל, מבצעים מה שמישהו שם בחלונות הגבוהים מחליט גם ללא חוק. אם יש שם כמה נערים פרועים, תפקידו של הישוב- על פי הריבון שהוא הצבא הישראלי- לטפל בהם ולרסן אותם בהתאם לדרישות השליט. הישוב הוא קולקטיב האחראי לכלל תושביו. וכבר ראינו ניסוי אלים כזה, כאשר פלוגת מג"ב התנחלה בבניין הישיבה שם, תוך גרוש התלמידים מבית המדרש. ושם אין בג"צ או בצלם, כאמרה המפורסמת. גם אין פצ"ר או יועץ משפטי לממשלה. ואם את מחפשת את התקשורת הבועטת? פה היא מריעה בשמחה.

אז, בהתאם לשיטה, צריך להושיב גופים אחרים בבנייני התיאטראות שדורשים כספי מדינה כדי להשמיץ אותה. יש לנצל את נכסי המדינה, למען אזרחיה האוהבים אותה באמת. למשל, לפתוח שם תנועות נוער (שתמיד חסרים להן מבנים), או תלמודי תורה (גם להם תמיד חסר), מועדונים לילדים בסיכון, גמלאים ועוד כיד הדמיון וצרכי האומה האמתיים. וזה איננו עונש. אלא קריאה למוסדות התרבות חסרי האחריות, לקחת אחריות ולטפל בתרבות המשתוללת ולרסן אותה. לקחת את התקציבים שכולנו מממנים באמצעות המיסים, ולהעביר ליצירות המספרות את האמת על המדינה.

בשיטת הממשל ביו"ש (סליחה, של קצינה אחת במדים, שיכולה "ללכלך" את כל המנהל – עיין התייחסותה לכלל גוש יישובי יצהר, על פי הפרסום) אפשר לפתור המון בעיות במדינה.

לדוגמה, דרום תל אביב. כלל התושבים שם יהיו אחראים על מעשיהם של הפולשים מאריתריאה וסודן. אפשר לסגור מים וחשמל לכל תושבי האזור, עד שיטפלו כראוי בעשייה הפלילית של אותם מסתננים. ואם יש בעיות עם הטרור החקלאי, אז בבקשה חקלאים יקרים- זו הבעיה שלכם. לפי שיטת הקצינה המומחית יוטל מצור על כל האזור בו יש פשיעה, עד שהרבנים באזור, ראשי המועצות ואנשי הציבור, יחנכו את הפושעים, ויעבירו אותם לפסי היושר וההתנהגות הטובה.

בשיטה הזאת גם נחסוך הרבה תקציבים למדינה. ויותר מזה. לא נצטרך להוציא כסף על תיקון השקרים שהתרבות מפיצה. שקרי הסרט "ג'נין, ג'נין" לא ייראו על המסך. גם לא סצנות מדמיונם המרושע של חולי שנאה- למשל, על חיילים הרוצחים חפים מפשע- לא ימומנו מקופת הציבור. אולי יוכלו לקבל מימון מיורש העצר הסעודי, או אפילו מראש האופוזיציה בבריטניה.  אבל לא מאתנו.

אגב, גב' רגב, כך לא תזדקקי עוד לאופוזיציה שבתוך הקואליציה. דין תל אביב והגליל כדין יצהר!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו