הבחירות: החמצה או תרופה למכה?
הבחירות: החמצה או תרופה למכה?

יישר כוח גדול לאותם מראשי המועצות ביהודה ושומרון שסירבו לקחת חלק בעוד אחת מן המחזות המשפילים בבימויו של בנימין נתניהו, שבו ווסלים-מתנחלים מגישים לשליט הטירה את מנת החנופה וההתרפסות שהוא זקוק לה כדי להמשיך ולנצל אותם.

על פי הכללים הפיאודליים הוא מקבל מהם דברים בעלי ערך של ממש והוא בתמורה מעניק להם חסות וחסדים סמליים, כל מה שאינו עולה לו כלום.

עד היום צורב את זכרוני העלבון של מעמד מביש אחד, סמוך מאוד לפני הקפאת ההתיישבות ל-10 חודשים: מתנחלים עם חיוך מאולץ מצטלמים ביחד עם המקפיא הגדול, מתמסרים לספק לו לגיטימציה מזויפת של "בונה ארץ ישראל" תמורת עוד הבטחת בנייה ממוחזרת, ריקה מתוכן, שזרק להם. באותם הימים טרם ידעתי שאצל נתניהו זהו 'מודוס אופרנדי' – דפוס פעולה החוזר על עצמו.

דוגמה מן ההווה: אלוביץ' סיפק לו ולאשתו כותרות אוהדות ותצלומים מחמיאים ב-וואלה והשאלה היא – תמורת מה? המשטרה והפרקליטות טוענים שניתנה תמורה בצורת החלטות שלטוניות שמהן אלוביץ הרוויח מאות מיליונים, ואלו נתניהו מראה לכאורה שמה שאלוביץ קיבל ניתן לו ממילא ע"י הרגולטורים, ומסיבות ענייניות לחלוטין. אם כן, מדוע התבטאו אלוביץ' ואשתו בשיחות מוקלטות כי הם 'מחויבים' לנתניהו? על כך הוא יוכל להשיב שפיזר כרגיל הבטחות ריקות, שמעולם לא התכוון לקיימן.

בעניין זה הוא יוכל להסתמך על אלפי עדים מבין המתנחלים, אשר בנוסח לוי אשכול גם להם תמיד הבטיח, אבל 'לא הבטיח לקיים...' סנגוריו יטענו שהתנהגות כזאת היא אמנם מגונה ונבזית, אך פלילית איננה. ראויה לגינוי, אך לא לעונש.

או קחו את תיק ה-1000. בכל ים הפרסומים לא מצאנו עובדה מוצקה אחת שתאמר לנו, תמורת מה סיפק מילצ'ן לזוג נתניהו במשך שנים סיגרים ושמפניה בסכומים מופלגים? מילצ'ן וכמוהו עוד טייקון אוסטרלי לא נהגו בחייהם לחלק מתנות במאות אלפים סתם, מה אפוא נתן להם נתניהו בתמורה? וגם כאן יאמרו סנגוריו שחוץ מאווירה וגינונים הוא לא נתן כלום, ובמלים אחרות - הוא שיקר להם כפי שהוא משקר למתנחלים.

וזו גם טביעת האצבע שהוא משאיר בתחום המדיני. לשמאל ולאמריקנים הבטיח בבר-אילן "שתי מדינות", בעודו מאותת למפלגתו ולקהל בוחריו, כי הדברים נאמרו ב"שין-קוף-ריש" ואלה, רק משום שהם מאמינים שאין להאמין לו, ממשיכים לתמוך בו. כך יוצא שהוא שולט לא למרות, כי אם הודות להיותו מוחזק משקר!

בצורה הזאת מתנהל המשחק זה שנים רבות ונתניהו לא היה מתקשה להמשיכו עד אין סוף, אילולא נתקל הפעם בברנש קשוח שאינו מסתפק כאחרים בהבל פיו ותובע את מימוש ההבטחות. מדובר כנראה בהבטחה שנתן נתניהו לטראמפ לזרום עם "דיל ה-100", שלפי כל הסימנים אינו שונה בהרבה מ'בר-אילן'. טראמפ, שלא נרתע מלריב עם סין, האיחוד האירופי, רוסיה, איראן, מקסיקו וקנדה בו-זמנית (רשימה חלקית), חזקה עליו שיגבה בקשיחות כל שטר מכירה של חלקי א"י שנתניהו חתם עליו.

מה עושים? עזרו לנו משמיים, ובדיוק ברגע הקריטי לפרסום תכניתו של טראמפ זימנו לנו בחירות כלליות, והאמריקנים את שפת הבחירות לוקחים ברצינות. בהתחשב עם הבחירות האלה הם כבר דחו את פרסום תכניתם מבשרת הרעות עד לאחר הקמת הממשלה החדשה וגם לאחר מכן זה בתרבות שלהם לכבד את רצון הבוחר.

אולם זאת בתנאי, שרצון הבוחר יישמע 'בקול רם וצלול' - 'loud and clear' – בנושא הגורלי העומד על הפרק, הלא היא המדינה הפלסטינית. מי שמתייחס ברצינות לרמזיו של טראמפ בנדון, שאינם מבשרים טובות, לא יוכל גם לפסוח על הבטחתו החוזרת, שהכל מותנה בהסכמה מלאה של הצדדים, וכאן כפל הלשון שנתניהו מתמחה בו הוא לרועץ לנו.

כי אסור להשאיר בבית הלבן אפילו ספק קל שבקלים שמפלגת השלטון בישראל דוחה חד-משמעית כל צורה של ריבונות פלסטינית בא'י המערבית, תחת כל כינוי, מעטה ומסווה, גם לא 'ריבונות מינוס' מבית מדרשו של נתניהו.

וכאן הגענו ל'מלכוד 22': נתניהו לא ייתן לקול צלול ובהיר כזה להישמע. כפי שעשה עד כה, הוא ידאג לכך שהליכוד ילך לבחירות בלי מצע, ובלבד שלא תהיה בו שלילה מפורשת, מטעם הליכוד, של עקרון שתי המדינות. נתניהו יזרוק לציבור אינספור מוקדי וויכוח וסלעי מחלוקת , ובלבד שבשאלה המכריעה, ריבונות זרה בארץ ישראל – הוא יוכל להמשיך לפי השיטה שישעיהו ( כח', טו') היטיב לתאר במלים "שמנו כזב מחסנו ובשקר נסתרנו".

ובכך עובר נטל האחריות אל גרעין השליטה הלאומי בליכוד המונה הרבה אנשים מצוינים, אך דא עקא – הם שותקים. אלא שהפעם מנהיגי המחנה הלאומי לא יוכלו להתחמק מלהכריע: האם גם במערכת הבחירות הזאת יתייצב הליכוד בפני העם ובפני 'צוות השלום' האמריקני עם מנהיג הדוגל ב'חזון' שתי המדינות? אם כן, האיתות לטראמפ המחכה בפתח עם אותה ה'בשורה' ממש, ברור: יש על מה לדבר!

אלא, שגם בהכרזה ליכודית ברורה השוללת כל ריבונות זרה בא'י המערבית, אפילו תבוא מפי נתניהו בעצמו, כבר לא די. הקדמת התרופה לתכנית טראמפ צריכה להינתן מיד גם במעשים, כגון פינוי חאן-אל-אחמר, יישובם מחדש של חומש ויתר יישובי השומרון שהוחרבו, גירוש חבורת TIPH העוינת מחברון, בנייה בגבעת המטוס, במעלה אדומים, בהר חומה ובשאר ההקפאות הירושלמיות, העתקת מכללות צה'ל להר הצופים וביטול הגזירות וההגבלות המונעות בנייה יהודית חופשית בכל רחבי יהודה ושומרון.

עם ציון שלילי בכל התחומים האלה מובטחת למחנה הלאומי בבחירות האלה תבוסה בארץ ותבוסה בוושינגטון, גם אם רשמיתהליכוד ינצח.