רוטווילר זקוק לבעלים
רוטווילר זקוק לבעלים

השרות שנותן השב"כ למדינה הוא שרות שנותן כלב רוטווילר לבעליו. הרוטווילר אכן צריך להפחיד לאיים ולנשוך כאשר מישהו תוקף את בעליו, אך דווקא משום כך השימוש בו צריך להיות מהודק וקפדני.

כאשר הרוטווילר מסתובב עם רצועה משוחררת מידי הוא יתקוף חפים משפע ובעליו בסופו של דבר יצטרך לשלם מחיר כבד.

התקיפה של השב"כ את הנערים הצעירים שכל חטאם הוא שבסמוך לישיבתם התרחש אירוע ספק פלילי ספק בטחוני, היא הזויה. היא מצטרפת לעדויות של נערים רבים שנעצרו ועונו בלי שניתן להם לראות עו"ד ולהגן על עצמם בעלילת דומא ובמקרים רבים נוספים. בסופו של דבר כאשר התברר שלא עשו דבר, הם נשארו עם טראומה איומה בלי פיצוי והתנצלות.

הדרך בה השב"כ מגייס הודאות שווא, והקלות שבה בתי המשפט מאפשרים לו לעשות  נחשפה בשתי תוכניות עובדה האחרונות. ההחלטות החריגות של בתי המשפט בשני התיקים של הקטין צ' בדומא, ושל חליל ואשרף ביחס לניסיון הפיגוע באילת, הם פעמון אזעקה שמחייב עצירה ובדיקת עומק של הנעשה במרתפי השב"כ. בדיקה זו צריכה לעשות לא רק במחלקה היהודית שאין שום הצדקה לקיומה, אלא גם במחלקה הערבית.

האם באמת השב"כ מצליח להכניס את אויבנו לכלא?

שמא יושבים בבית הכלא נאשמי שווא בשעה שהמחבלים והמפגעים מסתובבים חופשי?

מי שצועק בדם נפדה את פלשתין לא זקוק לטעמי לסיבות נוספות כדי לצאת למסע הרג, על אף הגיבוי לו הוא זוכה מנורית ליטמן המשנה לפרקליט המדינה שקבעה שלא מדובר בהסתה. אבל ערבי שלא מתכוון לפדות את פלשתין בדם, והוא או קרוב משפחתו "זוכה" לסדרת חינוך מהשב"כ, ואולי גם יושב בכלא למשך שנים על לא עוול בכפו, אין לי ספק שהוא מקבל הרבה מאוד מוטיבציה להרוג יהודים. בקיצור הרוטווילר שלנו כבר לא עובד בשבילנו, הוא מזיק לנו ומי שאחראי עליו נקרא לסדר.  

המפקד הישיר של ארגון השב"כ הוא ראש הממשלה. לפי חוק שרות הביטחון הכללי  "ראש השירות מופקד על ניהול השירות, על הפעלתו ועל פיתוח יכולתו, ויקבע לעניין זה את נהלי השירות, ובאישור ראש הממשלה, את הוראות השירות." כלומר לא מדובר בהחלטת ממשלה אלא באחריות ישירה של ראש הממשלה לדרך ההתנהלות של השרות.

אם כן בשעה שראש הממשלה נתניהו מבקש התייחסות צודקת המאפשרת לו להציג ולהילחם על חפותו ולא לקצוץ את ידו לפני הכרעה בבית משפט, ממש באותה שעה ידו הלא קצוצה חתומה על התנהלות מזוויעה של עינויים ושלילת זכויות יסוד על ידי השב"כ ביחס לנערים שחזקת החפות שלהם ברורה יותר משלו.

ראש הממשלה נתניהו, הרוטווילר השב"כי משתולל וזה באחריותך. אם אתה רוצה שנתייחס ברצינות לחזקת החפות שלך, תוכיח שאתה מתייחס ברצינות לחזקת החפות של ילדינו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו