אני רק שאלה
אני רק שאלה

מבקר המדינה

צריך שופט או לפחות משפטן, צווחה התקשורת בתיאום מובהק עם האופוזיציה. אבל זו לא טרחה אפילו להציע משפטן. גם לא מישהו בעל הכשרות מתאימות, מתוך מגוון, לתפקיד מבקר המדינה. הקואליציה הציעה מקצוען. רואה חשבון, איש עם ניסיון עשיר במשרות ניהוליות בכירות ומגוונות. אדם שרבים גמרו את ההלל על יכולותיו המוכחות.  אז מה הבעיה של התקשורת לתמוך באיש המתאים הזה? במיוחד כשאין לה מישהו אחר? ובעצם, למה היא והאופוזיציה לא הציעו שופט? לפחות שיהיו נאמנים לעצמם. ופה מדובר בטובת כולנו. רק לצעוק ללא תכלית?

האופוזיציה הציעה עוד גנרל. בכחול לבן בונים פורום  מטכ"ל חדש. זה לא נורא, בתנאי שהאנשים באמת מתאימים. היה מי שטען שמועמד האופוזיציה הוא אלוף הפלות בחיל האוויר. והוא, המיועד, יודע להפיל. זה חשוב, אבל לא בתפקיד המדובר. שם התפקיד אינו להפיל, לא להרוס ולקטול. שם תפקידו ליצור ולהציע מנהל ממשלתי יעיל יותר וטוב יותר. אין שם אויב לנצח, אלא עובד מדינה לטפח. לסייע למערכת לתפקד טוב יותר ונכון יותר. לא אויב נמצא ממול, אלא אוהב. אוי לנו אם תפיסת האופוזיציה היא של "למרר את החיים", להפריע לניהול המדינה במקום להציע אלטרנטיבות טובות יותר. ובקיצור, מי צריך אותה.

ועוד שאלה. חמגשית מול סעודת מלכים

שגעו אותנו עם זה. כמות התקשורת מילאה נפח אדיר. ובסוף זה הסתיים באקורד זניח כזה. מילא. אלא שלמול זה כדאי להשוות עם מקרה שהועלם במהירות מהבמה הציבורית.  

ראש שב"כ, שניהם מהוללים מעל כל במה, נאלץ להתפטר מהכנסת כי הוא שיקר לגבי קורות חייו. וכאן יש שאלות קשות מאוד שיש הכרח לתת עליהן תשובות.

איך ייתכן שמערכת השב"כ המהוללת, באמת, לא גילתה את השקר בהצהרותיו לגבי שירותו הצבאי. אז מי מבטיח שאין זה השקר היחיד שהמערכת המשוכללת הזאת לא גילתה? ואם בראש "שומרי הסוד" נמצא איש שאינו דובר אמת מי מבטיח לנו שאין זו נורמה שעושים בה שימוש תדיר?

והיכן היו חבריו לאורך השנים? האם לא חשו בשקר? מילא לפיד ראש הרשימה, שלא זחל בבוץ (וגנץ לא כיהה בו על החיסרון הזה- עיין ה"נזיפה" שלו לנתניהו, שדווקא כן עבר מסלול קרבי בצה"ל) ולא מבין בדקויות ההבדל בין לוחם עם סכין בין השיניים ללוחם עם עט בין אצבעות הידיים. אבל איפה כל היתר? האומנם לא צצו דברים מוזרים בשיח עם פרי? בזיכרונות  משותפים מלאי סתירות? קשה מאוד להאמין שאיש לא ידע, איש לא ראה. והאומנם לא היה ניצול לרעה של מישהו במידע הזה, לאורך כל הדרך?

ואגב כך. האם אין כאן חשש של קבלת דבר במרמה, כולל כספי משכורות גבוהות? האם משרותיו הבכירות לאורך קריירה מרשימה לא עמדו על יסוד מעורער שמחייב למצער החזרת כספים לקופות שונות? אם הוא נאלץ להתפטר מהכנסת, מה זה אומר לגבי עצם כניסתו אליה, וההטבות בגין חברותו בה. האם קופות ציבוריות- מהשב"כ, הכנסת, חברות שעמד בראשן- לא תקבלנה החזרים יותר מכמה חמגשיות? היכן כל הטהרנים שתכולת חמגשית הפכה אותם לתוקעים בחצוצרות?

ואיך עומד כל זה מול הנבירה בחייו של ראש הממשלה, וההאשמות המוטחות בו זה ימים רבים? נדמה לי שכולנו לא רוצים להאמין שיש לזה קשר לדעות הפוליטיות השונות ששני אישים אלו מחזיקים בהן. אנו רוצים לשמוע תשובות מהגורמים המוסמכים. כי כידוע צדק צריך גם להראות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו